Wyszukiwanie

Tytanowe implanty warszawa Praga

Czy warto wstawiać implanty zębowe?

Share Button

Osoby o pięknym i pełnym uśmiechu postrzegane są jako atrakcyjne i pociągające. Promienny uśmiech to podstawa ‚Pierwszego wrażenia’, tak istotnego przy kontaktach służbowych i rozwoju kariery zawodowej. Zdrowy uśmiech wpływa na naszą samoocenę. Sprawia, że jesteśmy bardziej toważyscy, ale przede wszystkim jest warunkiem koniecznym zdrowego życia.

Brak zębów sprawia, że nasz język zaczyna się nieprawidłowo rozwijać. Po roku lub kilku latach możemy mieć problem na tyle duży, że będzie konieczny zabieg z użyciem skalpela.

Utrata nawet jednego zęba sprawia że powoli rozpoczyna się efekt domina. Zęby sąsiadujące pustą przestrzenią po zębie nie mając oparcie tylko z jednej strony zaczynają się chwiać. W efekcie ich obluzowania możemy je szybko stracić.

Utrata zęba powoduje między innymi:

  • Przechylanie się sąsiednich zębów
  • Ścieranie się zębów (utrata szkliwa)
  • Wypychanie zębów
  • Zanik kości

Jeśli straciłeś ząb w dolnej szczęce problem rozprzestrzeni się także na górną! Istnieje u człowieka tzw. efekt Godona, polegający na tym,że ząb , który nie ma podparcia zęba przeciwstawnego – wysuwa się z zębodołu.

Czy warto wstawiać implanty zębowe?

Zwlekanie prowadzi do zaniku kości – co po kilku latach może prowadzić do dużych problemów podczas wstawiania tytanowego korzenia – konieczna może okazać się odbudowa kości (tzw. podsypanie kości) co istotnie zwiększa koszt całego zabiegu.

Nie czekaj z uzupełnieniem pustego miejsca po straconym zębie. Osoby, które zdecydują się wstawić implant, powinny to uczynić jak najszybciej, po usunięciu zęba.

To nic nie boli: Wszystkie zabiegi wykonujemy z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, czyniąc je tym samym praktycznie bezbolesnymi. W przypadku dużych zabiegów chirurgicznych, oferujemy również możliwość ich wykonania w znieczuleniu ogólnym na sali zabiegowej oraz opiekę pielęgniarki w nocy bezpośrednio po jego zakończeniu.

Dlaczego warto wybrać MM Dent?

Dbamy o to, aby każdy Pacjent, w atmosferze bezpieczeństwa i zaufania do lekarza prowadzącego odzyskiwał zdrowy uśmiech i pewność siebie – niezbędne tak w codziennym życiu jak i karierze. Nasz wykwalifikowany Zespół dokłada wszelkich starań w myśl zasady ‘Per aspera ad astra – przez trudy do gwiazd’. Dzięki dbałości o detale, doświadczeniu i indywidualnemu podejściu do każdego przypadku nasi Pacjenci regularnie polecają nas rodzinie i znajomym.

Studio Uśmiechu MM Dent

Share Button

Komentarze

Komentuj