Wyszukiwanie

anatomiczna osbudowa zeba warszawa

Anatomiczna odbudowa zęba – Blog Stomatologiczny

Jeżeli ząb jest bardzo mocno uszkodzony, to nie znaczy, że trzeba go koniecznie usunąć – odpowiedzią może być anatomiczna odbudowa zęba. W dzisiejszych czasach istnieją metody, dzięki którym możliwe jest całkowite odbudowanie zęba. Warto się z nimi zapoznać, aby wiedzieć który sposób odbudowy zęba będzie najlepszy.

O odbudowie zęba mówimy, kiedy jego korona jest w znacznym stopniu uszkodzona wskutek urazu,

blog stomatologiczny

E-recepta 8-go stycznia weszła w życie – Blog Stomatologiczny

8 stycznia 2020 r. wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Jednak co ważne, realizowane w aptekach będą mogły być także recepty papierowe. Pacjent może otrzymać e-receptę w trzech postaciach: SMS-a z czterocyfrowym kodem dostępu, e-maila z załączoną w PDF-ie informacją albo wydruku informacyjnego.

Wokół e-recepty narosło wiele pytań i wątpliwości.

hulajnoga elektryczna - wypadki

Hulajnoga elektryczna – wypadki

Chirurdzy informują, że z dnia na dzień przybywa pacjentów z urazami po wypadku na hulajnodze elektrycznej – donosi Gazeta Wyborcza. Duża liczba obrażeń notowana jest w obrębie twarzoczaszki. Hulajnogi są coraz bardziej wytrzymałe, do tego jeżdżą coraz szybciej. Na rynku pojawiły się modele, które osiągają już prędkość powyżej 30 km na godzinę.

Lekarze uznają hulajnogę elektryczną za jeden z najbardziej niebezpiecznych środków transportu i przestrzegają przed korzystaniem z niej.

Bambusowe ekologiczne szczoteczki do zębów – Ranking

Nie jest istotne czy używa się szczoteczki elektrycznej, czy też klasycznej. Końcówki do szczoteczki elektrycznej należy zmieniać podobnie jak zwykłe szczoteczki. Nawet jeśli słabo je eksploatujemy, to nie powinniśmy trzymać końcówki dłużej niż 3-4 miesiące. Po tym czasie, na włóknach jest już tyle bakterii z naszych ust i ubikacji, że trzeba ją wymienić.

Każdego roku,

Tantalowe implanty zębowe

W 2013 r. Trabecular Metal Zimmer – gąbczaste implanty wykonane z biokompatybilnego pierwiastka tantalu, które cechują się unikalną strukturą (dokładnie taką, jaka znajduje się w tkance kostnej gąbczastej, co sprzyja rozwojowi komórek kostnych w ich wnętrzu), zostały nagrodzone na MDEA.

Wyniki badań wskazują na to, że dzięki porowatej strukturze implantu bardzo szybko dochodzi do osteointegracji wszczepu.

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty.

Leczenie zębów ucznia na NFZ

Leczenie zębów ucznia na NFZ ba być tańsze (dla rodzica). Prezes NFZ zamierza zdjąć ograniczenia na świadczenia ogólnostomatologiczne dla uczniów do 18 roku życia. Zmiany polegają na wprowadzeniu do umów w zakresach świadczeń ogólnostomatologicznych, nielimitowania świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia oraz świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18.