Wyszukiwanie

Implanty i Chirurgia

Share Button

Implant dentystyczny jest to tytanowy lub ceramiczny wszczep, używany w dentystyce jako zastępstwo korzenia zębowego w celu podtrzymania rekonstrukcji protetycznej jednego bądź wielu zębów. Implanty umiejscawiane w kości , po okresie ostointegracji (wgojenia w kość), są używane jako podpora dla różnych typów zębowych rekonstrukcji jak korony, mosty zębowe czy protezy.

Warunkiem założenia implantów jest posiadanie zdrowych dziąseł i odpowiedniej tkanki kostnej, zapewniającej podstawę dla implantu. Należy także dbać o zdrowie tych struktur po założeniu implantów. Wielkie znaczenie dla długotrwałego sukcesu implantów zębowych ma przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej oraz regularne wizyty u dentysty.

Standardowy implant złożony jest z tytanowej śruby, imitującej korzeń zębowy która ma gładką lub szorstką powierzchnię. Większość implantów jest wytworzona z czystego tytanu, który jest dostępny w 4 skalach czystości, (w zależności od zawartości węgla i żelaza w tym stopie).

Implanty Straumann – gwarancja najwyższej jakości

Studio uśmiechu MM Dent oferuje wyłącznie najlepsze systemy implantologiczne: Straumann

Chirurgia implantologiczna może być wykonana przez certyfikowanych lekarzy dentystów wszystkich specjalności oraz chirurgów twarzowo-szczękowych. Wymagania dla dentystów wykonujących te zabiegi różnią się w zależności od kraju w którym zabieg jest wykonywany. Generalnie, uważa się że tego typu zabiegi powinny być wykonywane przez doświadczonych lekarzy, którzy oprócz edukacji medycznej na uniwersytecie, ukończyli także specjalistyczne kursy implantologiczne.

W celu poprawnego wykonania zabiegu implantacji, niezbędna jest odpowiednia ilość kości w szczęce bądź żuchwie pacjenta. Kość ta także powinna być odpowiednio mocna i twarda, tak żeby mogła utrzymać wszczep. Jeżeli są braki w kości bądź jej jakość jest nieodpowiednia, często wykonuje się zabieg regeneracji bądź augmentacji kości. Innym ważnym czynnikiem jest odpowiednia higiena i zdrowie otaczających implant sąsiednich zębów oraz dziąsła. W każdym przypadku, dentysta wykonujący zabieg musi dokładnie zaplanować jego przebieg, oraz końcową rekonstrukcję protetyczną, oceniając siły jakie będą się nakładały na odbudowany na implancie ząb bądź zęby.

Nadmierne obciążenie takich zębów poprzez silne żucie bądź różne dysfunkcje jak zgrzytanie zębami, może naruszyć biomechaniczną tolerancję implantu i spowodować jego utratę. Specjalista implantolog powinien najpierw zaplanować jaka rekonstrukcja protetyczna będzie odpowiednia dla danego pacjenta, a dopiero po tym etapie może określić odpowiednie rozmiary implantów które będą użyte, ich ilość oraz rozmieszczenia. Bardzo pomocna na tym etapie jest odpowiednia diagnostyka, szczególnie z użyciem 3D tomografii komputerowej twarzy.

Chirurgia stomatologiczna to więcej niż zabiegi usuwania zębów.

W ramach tej specjalności wykonywany jest cały szereg zabiegów w obszarze obejmującym jamę ustną, w tym zabiegi obejmujące inne dziedziny stomatologii, periodontologię – chirurgia przyzębia, proflaktykę oraz leczenie chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.

Zabiegi chirurgiczne i periodontologiczne są poprzedzone specjalistyczną konsultacją i diagnostyką.

W zakresie chirurgii stomatologicznej w gabinecie wykonywane są następujące rodzaje zabiegów:

 • Ekstrakcja zębów mlecznych i stałych
 • Ekstrakcja “ósemek””- również zatrzymanych
 • Resekcja
 • Hemisekcja (odcięcie jednego korzenia zęba)
 • Podcięcie wędzidełka
 • Implanty (także mini implanty)
 • Korony i mosty na implantach
 • Usuwanie torbieli zębopochodnych
 • Augmentacja kości (odbudowa ubytków kostnych powstałych na skutek stanów zapalnych lub jako przygotowanie przed implantacją)
 • Plastyka połączenia ustno-zatokowego

Najwyższe standardy leczenia

Zapewniamy:

 • gwarancję wymaganej sterylności wykonywanych zabiegów
 • wykwalifikowany i doświadczony personel lekarski
 • komfort pacjenta podczas leczenia chirurgicznego

Przed każdym zabiegiem chirurgicznym wykwalifikowany chirurg-stomatolog udziela konsultacji, na której dobierany jest dla Państwa odpowiedni plan leczenia.

Leczymy bez bólu

Wszystkie zabiegi wykonujemy z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, czyniąc je tym samym praktycznie bezbolesnymi. W przypadku dużych zabiegów chirurgicznych, oferujemy również możliwość ich wykonania w znieczuleniu ogólnym na sali zabiegowej oraz opiekę pielęgniarki w nocy bezpośrednio po jego zakończeniu.

Share Button