Wyszukiwanie

Do czego służy irygator?

Irygator – urządzenie pomagające utrzymać zdrowe zęby i dziąsła oraz usunąć resztki pożywienia i bakterii z tych przestrzeni jamy ustnej, do których normalne środki do płukania i czyszczenia nie mogą dotrzeć. W celu zwiększenia efektywności irygatora, można stosować dowolny płyn do płukania jamy ustnej lub roztwór antybakteryjny zalecony przez stomatologa. Irygator jest idealny do czyszczenia przestrzeni wokół aparatów stałych, koron i mostów. Może posiadać różne końcówki, więc może być używany przez całą rodzinę

Co to jest “Kserostomia”?

Schorzenie polegające na zmniejszonym wydzielaniu śliny. Przyczynami kserostomii są między innymi:

  • efekty uboczne stosowania kilkuset dostępnych na rynku farmaceutyków;
  • choroby ogólnoustrojowe, np. cukrzyca
  • radioterapia okolic głowy i szyi;
  • chemioterapia;
  • czynniki emocjonalne, stres;
  • elementy fizjologicznego procesu starzenia się organizmu.

Co to jest Ortolifting?

Ortolifting, w przeciwieństwie do innych metod wygładzających lub całkowicie likwidujących zmarszczki, jest bez inwazyjny i niesie za sobą korzyści nie tylko w postaci młodziej wyglądającej skóry. Założenie na zęby specjalnego aparatu ortodontycznego pozwala rozszerzyć łuk zębowy, ujędrnić i uelastycznić mięśnie twarzy. Dodatkowo likwiduje lub jedynie częściowo spłyca zmarszczki mimiczne.

Ortolifting jest alternatywą dla botoksu i kwasu hialuronowego.

Co to jest bezdech?

Zatrzymanie oddechu podczas snu w wyniku obturacji na jakimś poziomie części drogi oddechowej powoduje bezdech (OBPS). Zjawisko to polega na tym, iż w czasie snu dochodzi do zatrzymania oddychania w wyniku zamknięcia – przez zapad ich ścian – dróg oddechowych. Może to dotyczyć zarówno nosa jak, i krtani. Jego następstwa mogą być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Więcej informacji.

Do czego służy szyna protuzyjna?

Od wielu lat wykorzystywana przy leczeniu bezdechu/chrapania, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Szyna wypycha żuchwę do przodu napinając przy tym mięśnie języka i gardła. Konstrukcja szyn protruzyjnych pozwala na takie ustawienie żuchwy, które powiększa drogi oddechowe w gardle i utrzymuje je otwarte. W efekcie nie ma chrapania i bezdechów nocnych.

Indywidualnie konstruowana szyna charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania (możliwe jest zamknięcie ust oraz ruchomość w płaszczyźnie bocznej), śruba pozycjonująca wykonana jest z biokompatybilnego tytanu, bez dodatku uczulającego niklu.

Czym jest Halitoza?

Halitoza to odczuwanie nieprzyjemnego zapachu w trakcie wydychania powietrza. Inaczej określa się ją jako: fetor ex ore, fetor oris, bad breath, oral matador, ozostomia lub somatodysodia. Sama w sobie halitoza nie jest chorobą, a jedynie objawem. Przeczytaj więcej o HAlitozie i o sposobach walki z nią na naszym blogu.

Co to jest ‘ortodoncja’?

Ortodoncja zajmuje się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Terapia, prowadzona przez ortodontę (lekarz specjalista w tej dziedzinie), wpływa nie tylko na właściwe stosunki między zębowe, lecz także na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy, stąd coraz częściej ortodoncja nazywana jest ortopedią szczękową, względnie zachowawczą ortopedią szczękową. Więcej informacji.

Co to jest bruksizm?

Bruksizm – patologiczne tarcie zębami żuchwy o zęby szczęki, występujący najczęściej w nocy (zgrzytanie zębami). Choroba doprowadza do rozchwiania zębów w szczęce i żuchwie, starcia koron zębowych, pękania szkliwa, zmian – początkowo zapalnych, a następnie zwyrodnieniowych w stawach skroniowo-żuchwowych, prowadzących do ograniczenia ruchów w tych stawach. Bruksizm może doprowadzać do przewlekłego bólu głowy. Zgrzytanie zębami stanowi ponadto problem społeczny, ponieważ może też wywoływać zaburzenia snu u partnerów śpiących w tym samym łóżku

Jakie metody płatności akceptuje przychodnia?

Akceptujemy następujące formy płatności: gotówka, karta płatnicza lub kredytowa, przelew/przedpłata. W przypadku przedpłaty prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Czy istnieje możliwość dokonania zabiegu poza standardowymi godzinami pracy lub niedzielę?

Tak. Istnieje taka możliwość – prosimy jednak o zgłoszenie chęci zarezerwowania takiej wizyty telefonicznie – nasz personel sprawdzi możliwość rezerwacji w preferowanej przez Państwa godzinie.

Jak długo trwa zabieg wybielania metodą ZOOM?

Sam zabieg trwa około 20 minut. Przygotowanie do zabiegu zajmuje jednak dodatkowe 40 minut.

Komentuj