Wyszukiwanie

cosmelan warszawa

Cosmelan

Share Button

Laboratorium Mesoestetic wykorzystując dotychczasowe doświadczenia, stworzyło preparat nowej generacji w leczeniu i usuwaniu przebarwień, jakim jest Cosmelan. Zabieg jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry.

Głównym wskazaniem są plamy o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma). Cosmelan jest najskuteczniejszą kuracją wybielającą w porównaniu z terapiami dostępnymi obecnie na rynku.

  • Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu.
  • Cosmelan nie zawiera substancji o działaniu keratolitycznym.
  • Bardzo skuteczny w procesie usuwania przebarwień typu melasma.
  • Bardzo bezpieczny.
  • Może być wykonywany o każdej porze roku.
  • Jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry .

Procedura zabiegu z użyciem Cosmelanu składa się z 2 etapów:

1. W gabinecie lekarskim personel medyczny oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę w kolorze make-up’u.Po zabiegu pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po okresie od 3 do 8 godzin. Czas trzymania maski jest ustalany przez lekarza w zależności od fototypu skóry pacjenta.
2. Pacjent stosuje krem COSMELAN 2 przez kilka miesięcy od zabiegu według schematu dobranego przez lekarza.

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością.

Przy ciemnej skórze (fototyp IV i V) plamy znikają po 8- 10 dniach. U osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Choć przebarwienia praktycznie znikają, czasem można dostrzec cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan 2 zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa. Po aplikacji maski Cosmelan 1 w gabinecie bardzo istotna jest kontynuacja terapii kremem Cosmelan 2 w warunkach domowych według wskazówek otrzymanych od lekarza. Terapia nie może zostać przerwana w założonym czasie. W trakcie trwania kuracji nie można stosować żadnych innych środków wybielających i złuszczających, gdyż efekty terapeutyczne mogą nie zostać osiągnięte. Zalecane są wizyty kontrolne ustalane indywidualnie po zabiegu. W trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu z użyciem Cosmelanu oraz u osób z bardzo wrażliwą cerą może pojawić się silne zaczerwienienie. Jest to reakcja jak najbardziej normalna. Może również pojawić się uczucie napięcia i pieczenia. Nowoczesna kuracja Cosmelan daje pacjentowi możliwość pełnej kontroli intensywności powyższych objawów poprzez odpowiednie modulowanie nakładania kremu Cosmelan 2.

Wszystkie niezbędne informacje pacjent uzyskuje od lekarza podczas konsultacji i zabiegu.

Share Button