Wyszukiwanie

choroby jamy ustnej

Według badań, 43 proc. osób dotyka DENTOFOBIA – tak boimy się dentysty, że często rezygnujemy z leczenia. Efekt około 90% Polaków ma problemy z próchnicę.
Obawy związane z leczeniem zębów przyjmują czasem postać trudnego do opanowania lęku, zwanego dentofobią. Nie każdy stomatolog potrafi odpowiednio postępować z przestraszonym pacjentem. Szczególnie trudne jest opanowanie strachu u dzieci. Dorośli boją się, ponieważ pamiętają przykre doświadczenia w gabinecie dentystycznym sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat, kiedy postrach siała wolnoobrotowa bormaszyna. Trudno ich przekonać, że dzisiejsze urządzenia działają sprawniej, delikatniej i nie powodują przykrych doznań.

Z obserwacji wynika, że bardziej boją się mężczyźni. Kobiety szybciej pokonują strach – wynika to prawdopodobnie z większej dbałości o zdrowie i dobry wygląd. I to panie zazwyczaj nakłaniają swoich partnerów do odwiedzenia stomatologa.

Ze statystyk wynika, iż 52% Polaków odwiedza dentystę tylko w razie konieczności. 46% deklaruje, że przyczyną niechęci do zasiadania w fotelu dentystycznym jest obawa przed bólem.

Przygotuj się na leczenie zębów bez bólu!

Wszystkie zabiegi wykonujemy z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, czyniąc je tym samym praktycznie bezbolesnymi. W przypadku dużych zabiegów chirurgicznych, oferujemy również możliwość ich wykonania w znieczuleniu ogólnym na sali zabiegowej oraz opiekę pielęgniarki w nocy bezpośrednio po jego zakończeniu.

Nasz cały gabinet został zaprojektowany w myśl trendu Dental-SPA – już od wejścia wita Pacjentów unikalna atmosfera spokoju i bezpieczeństwa. Zadzwoń już dziś i przekonaj się sam.

Zapraszamy na bezpłatną wizytę (przegląd).

Komentuj