Wyszukiwanie

najlepszy dentysta w warszawie

Najlepszy dentysta w Warszawie? – podpowiadamy jak go znaleźć.

Share Button

Znalezienie dobrego dentysty to nie łatwa sprawa. Na rynku stomatologicznym swoje usługi oferuje bardzo wielu specjalistów i gabinetów. Jak wybrać tego najlepszego dla Ciebie i Twojej rodziny? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Stomatolog powinien być nie tylko doskonałym fachowcem i leczyć zęby, ale przede wszystkim od progu gabinetu zapewnić atmosferę bezpieczeństwa i spokoju.

Najpierw jednak musimy zorientować się, w nazwach specjalizacji dentystycznych. Dentyści często używają ich na swoich wizytówkach czy stronach internetowych gabinetów. Tak więc np.: pedodonci – to dentyści zajmujący się stomatologią dziecięcą, endodonta leczy kanałowo itd. Listę specjalizacji wraz z jej objaśnieniem znajdziesz tutaj.

Najlepszy dentysta w Warszawie?

Trudno jest znaleźć dobrego stomatologa, któremu będziemy w stanie zaufać. Niewłaściwe podejście lekarza do pacjenta wywołuje zniechęcenie i sprawia, że unikamy kolejnych wizyt, co nie sprzyja zdrowiu zębów.

Warto zapytać o dobrego stomatologa znajomych, przyjaciół i osób, które są z nami szczerzy i otwarcie wyrażą swoją opinię o dobrym lekarzu. Dalej, sprawdźmy portale społecznościowe – a szczególnie Facebooka (Gabinety coraz częściej mają swoje ‘fanpage’) – sprawdźmy co ludzie mówią o konkretnym gabinecie i lekarzu.

Ważne: Trzeba mieć jednak na uwadze to, że na forach internetowych i innych portalach możemy się też spotkać z wpisami pochodzącymi od firm PR-owych, których celem jest przedstawienie danego stomatologa lub kliniki w jak najlepszym świetle. Często autoreklamę uprawiają sami zainteresowani – lekarze. Nie było by w tym nic złego, gdyby osoby reprezentujące konkretne przychodnie lub gabinety podpisywały się prawdziwymi danymi – częstą praktyką jest jednak podpisywanie się jako pacjent.

Koniecznie sprawdźmy czy gabinet ma swoją stronę w internecie – często znajdziemy tam wiele ciekawych informacji dotyczących zakresu świadczonych usług, cen i coraz częściej opinii Pacjentów.

Dobrze jeśli przychodnia publikuje w internecie nazwiska i informacje o doświadczeniu swoich lekarzy – informacje te możemy potwierdzić sprawdzając opinie na niezależnych forach takich jak jakoscobslugi.pl

Na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze zakres usług i specjalizacja
Każdy przypadek jest innych. W zależności od Twojej potrzeby (wybielanie, ortodoncja, leczenie kanałowe) musisz trafić do odpowiedniego lekarza – przed zarezerwowaniem wizyty upewnij się, że gabinet dysponuje specjalistą, który zajmie się Twoim przypadkiem. Zapytaj o jego doświadczenie zawodowe, jakie zabiegi wykonuje, czy ma doświadczenie kliniczne, ile lat wykonuje zawód.

Warto, aby gabinet dysponował specjalistami z całego zakresu zdrowia jamy ustnej. W przypadku potrzeby konsultacji czy wykonania innych zabiegów wszystko załatwisz w jednym miejscu – często podczas jednej wizyty.

Proces świadczenia usługi i płatność
Ważne aby przy bardziej skomplikowanych usługach (implanty, wedding smile concierge czy ortodoncja)  gabinet przygotowywał plan leczenia i kompletny kosztorys – nikt nie lubi niespodzianek w postaci niespodziewanych wydatków.

Ważne: przy wszelkiego rodzaju warto zwrócić uwagę czy usługa obejmuje całość leczenia czy tylko jego wycinek. Gabinety czasami naliczają dodatkowe opłaty za (podstawowe) znieczulenie itp.

Usługi dentystyczne to często spory wydatek. Sprawdźmy czy w danym gabinecie można płacić kartą. Ciekawą opcją są także ‘MediRaty‘ – pomagające sfinansować zabieg jeśli akurat brakuje nam gotówki.

Jeśli chcesz wykonać zabieg na koszt ubezpieczyciela, sprawdź czy gabinet ma podpisaną umowę z NFZ.

Lokalizacja, komunikacja i godziny obsługi
By nie tracić zbyt wiele czasu na dojazdy, szczególnie w sytuacji bólowej, zwróć uwagę gdzie twój dentysta przyjmuje i ile czasu zajmie Ci dojazd do gabinetu.
Zapytaj dentystę w jakich godzinach przyjmuje, czy są to godziny poranne czy popołudniowe, tak by wizyta u stomatologa nie kolidowała z Twoją praca lub prowadzonym trybem życia. Spytaj także czy stomatolog przyjmie Cie w sytuacji awaryjnej w święta lub weekendy lub w godzinach wieczornych.

Wyposażenie
Zapytaj czy gabinet posiada nowoczesny sprzęt jak np. urządzenie do znieczulenia komputerowego czy sedacji wziewnej. Zapytaj też czy gabinet używa innych nowoczesnych technologii by zwiększyć komfort leczenia ( jeśli tak to jakich). Dowiedz się także czy Twój dentysta jest w stanie na miejscu zrobić zdjęcie RTG. Czy podczas pracy używa mikroskopów. Sprawdź także jak szeroki wachlarz usług stomatologicznych posiada gabinet, który wybierasz.

Jeśli przychodzisz z dzieckiem sprawdź czy gabinet wie jak się mały pacjentem obchodzić – pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne – dzięki prawidłowo przeprowadzonej wizycie adaptacyjnej Twoje dziecko nie będzie bało się dentysty. Sprawdź czy gabinet ma kącik zabaw dla Twojego malucha a dla Ciebie darmowy dostęp do internetu (Wi-Fi).

Atmosfera i obsługa
Podczas pierwszej konsultacji, zwróć uwagę na zachowanie personelu – w tym obsługi na recepcji. Pośpiech i brak dbałości o szczegóły to zły znak!

Jakość czy cena?

Zdrowie jest bezcenne, jednak bez pieniędzy trudno o nie dbać. Często wysoka cena usług świadczy o ich dobrej jakości, nowoczesnym sprzęcie wykorzystywanym do leczenia. Niska cena może odpowiadać gorszej jakości materiałów, choć to nie jest regułą.

Aby podjąć dobrą decyzję, należy pytać o wszystko, co nas interesuje. Warto porównać koszt kilku wybranych zabiegów wykonywanych w gabinecie, co pozwoli zorientować się w wysokości cen usług.

Trzeba pamiętać, że dobry stomatolog powinien troszczyć się nie tylko o stan naszych zębów, lecz także o nasze samopoczucie i finanse. Czasami zamiast droższego i bezbolesnego znieczulenia komputerowego może nam zaproponować znieczulenie zwykłe, równie skuteczne.

Studio Uśmiechu MM Dent

Share Button

8 Comments

 1. DamianN

  Niestety z najlepszym dentystą jest tak jak z mechanikiem czy prawnikiem. Znaleźć takiego w Warszawie to spory problem.

  Pozdrawiam.

  1. Dr. MMDent

   Zapraszamy na bezpłatną konsultację do nas – jesteśmy jednym z najlepiej ocenianych gabinetów w swojej kategorii (portal jakoscobslugi.pl).

   Nie wyjdzie Pan niezadowolony.

   Zapraszamy!

 2. Najlepiej znaleźć swojego jednego zaufanego dentystę i do niego chodzić. Jak dużo razy grzebał w Twoich zębach, to będzie wiedział co tam się dzieje.

  Pozdrawiam

 3. Oj tak, zgadzamy się z tym. Trzeba poświęcić trochę czasu na wybór dentysty, bo później możemy się zrazić do wizyt 🙁 A najgorzej jest, gdy małe dzieci już się boją wizyt u stomatologa. W Dentech nie popieramy podpisywania się jako pacjencji – taki PR nie jest całkowicie fair. Ale jest masa innych portali, na których jest bardzo dużo opinii: a np. 100 opinii trudno samemu napisać 😉
  Pozdrawiamy!

Komentuj