Wyszukiwanie

implanty warszawa

Jak dbać o implant zęba (higiena po wstawieniu implantu)?

Share Button

Regularna, dokładna higiena, połączona z profesjonalnym oczyszczaniem zębów przez higienistkę sprawi, że Twoje implanty będą Ci służyć przez wiele lat.

Po zamocowaniu finalnej korony lub mostu nowe zęby są tak stabilne jak naturalne. Należy o nie dbać podobnie jak o naturalne zęby, tj. regularnie szczotkować i nitkować przestrzenie międzyzębowe najlepiej trzy razy dziennie po każdym posiłku.

Ważna jest także profesjonalna higienizacja. Żywotność zarówno naturalnych zębów, jak i tych odbudowanych na implantach, zależy w dużej mierze od Twojej samodyscypliny w przestrzeganiu nienagannej higieny. Przynajmniej raz na 6 miesięcy korzystaj z zabiegu profesjonalnej higienizacji, czyli dokładnego oczyszczenia zębów z kamienia naddziąsłowego i tego groźniejszego, poddziąsłowego.

Jak dbać o implant zęba? – Uzupełnienie pojedyncze

W przypadku pojedynczego uzupełnienia (zęba odbudowanego na implancie), szczególnie ważne jest stosowanie nici dentystycznej. Porcelanowa korona łączy się z implantem pod dziąsłem, czego konsekwencją może być zaleganie płytki nazębnej, której nie można usunąć szczoteczką, a jedynie nitką dentystyczną.

Jak dbać o implant zęba? – Uzupełnienie wielopunktowe

Najbardziej efektywnym sposobem na utrzymanie właściwej higieny w przypadku odbudowy wielopunktowej (mostu) są specjalne, małe szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Jest to doskonałe rozwiązanie do czyszczenia trudno dostępnych przestrzeni pod mostami.’

Nie czekaj z uzupełnieniem pustego miejsca po straconym zębie. Osoby, które zdecydują się wstawić implant, powinny to uczynić jak najszybciej, po usunięciu zęba.

Zwlekanie prowadzi do zaniku kości – co po kilku latach może prowadzić do dużych problemów podczas wstawiania tytanowego korzenia – konieczna może okazać się odbudowa kości (tzw. podsypanie kości) co istotnie zwiększa koszt całego zabiegu.

Źródło:
NaturalniePieknyUsmiech.pl

Share Button

Komentarze

Komentuj