Wyszukiwanie

E-papierosy zabronione.

Kraków – Koniec e-papierosów w autobusie i tramwaju.

Share Button

Zakazy palenia e-papierosów w autobusach i tramwajach obowiązują już w innych dużych miastach, m.in. w Warszawie i Poznaniu. Teraz dołączy do nich Kraków.

Jak donosi onet.pl:

Krakowscy radni zdecydowali, że w pojazdach komunikacji miejskiej nie będzie już można palić tzw. e-papierosów. Z inicjatywą takiego zakazu wyszedł Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, do którego napływało coraz więcej skarg na e-palaczy.

Zmiana będzie polegać na tym, że w pojazdach komunikacji miejskich pojawi się dodatkowy zapis zakazujący używania e-papierosów, tak samo jak obowiązuje zakaz palenia zwykłych papierosów, spożywania alkoholu i zażywania narkotyków.

Na uciążliwości związaną z e-papierosami do ZIKiT-u i MPK wpływało coraz więcej skarg od zbulwersowanych pasażerów. W końcu ZIKiT przygotował stosowną uchwałę, a radni pomysł poparli i zgodnie za uchwałą zagłosowali.

– Dym z e-papierosów, zwłaszcza w zamkniętej przestrzeni, może być uciążliwy. Zapachy z tych papierosów są różne i mogą powodować dyskomfort wśród pasażerów, zwłaszcza gdy pali je kilka osób – mówi Onetowi radny Dominik Jaśkowiec (PO). – Pasażerowie rzeczywiście się na to skarżyli, więc wyszła taka inicjatywa ze strony ZIKiT, a my ją poparliśmy – dodaje.

Zakaz palenia e-papierosów w pojazdach komunikacji miejskiej powinien zacząć obowiązywać z końcem maja.

W świetle ostatnich doniesień i wątpliwości co do nieszkodliwości palenia e-papierosów nie ma się co dziwić. My ten pomysł popieramy!Źródło: onet.pl
Photo credit: Foter / Creative Commons Attribution 3.0 Unported (CC BY 3.0)

Share Button

Komentuj