Wyszukiwanie

kiedy wstawić implanty

Utrata nawet jednego zęba jest niebezpieczna (Kiedy wstawić implant?)

Share Button

Utrata nawet jednego zęba sprawia że powoli rozpoczyna się efekt domina. Zęby sąsiadujące pustą przestrzenią po zębie nie mając oparcie tylko z jednej strony zaczynają się chwiać. W efekcie ich obluzowania możemy je szybko stracić.

Utrata zęba powoduje między innymi:

  • Przechylanie się sąsiednich zębów
  • Ścieranie się zębów (utrata szkliwa)
  • Wypychanie zębów
  • Zanik kości

Często słyszymy od Pacjentów pytanie czy po usunięciu zęba,pozostałe zęby wejdą na jego miejsce i wypełnią powstałą lukę – to jest oczywiście mit.

Jeśli straciłeś ząb w dolnej szczęce problem rozprzestrzeni się także na górną! Istnieje u człowieka  tzw. efekt Godona, polegający na tym,że ząb , który nie ma podparcia zęba przeciwstawnego – wysuwa się z zębodołu.

Braki w uzębieniu to problem nie tylko samych zębów!

Brak zębów sprawia, że nasz język zaczyna się nieprawidłowo rozwijać. Po roku lub kilku latach możemy mieć problem na tyle duży, że będzie konieczny zabieg z użyciem skalpela.

Wygląd jest jednym z ważniejszych czynników, decydujących o zachowaniu wobec drugiej osoby. Wpływa także na przypisywanie ludziom określonych cech osobowości oraz sposób przewidywania ich zachowań w przyszłości. Istnieją cechy wyglądu trwale związane z atrakcyjnością fizyczną. Powtarzają się one we wszystkich kulturach i nie zmieniają się ze względu na epokę – to cechy uniwersalne. Do tej grupy zalicza się wygląd naszych zębów.

Kiedy wstawić implant?

Nie czekaj z uzupełnieniem pustego miejsca po straconym zębie. Osoby, które zdecydują się wstawić implant, powinny to uczynić jak najszybciej, po usunięciu zęba.

Zwlekanie prowadzi do zaniku kości – co po kilku latach może prowadzić do dużych problemów podczas wstawiania tytanowego korzenia – konieczna może okazać się odbudowa kości (tzw. podsypanie kości) co istotnie zwiększa koszt całego zabiegu.

Nie czekaj! Już dziś umów się na konsultację.

Studio Uśmiechu MM Dent

Powiązane usługi Studia Uśmiechu MM Dent

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Studia Uśmiechu MM Dent oraz do umówienia się na BEZPŁATNĄ konsultację.

  • Warto także zapoznać się z naszymi PROMOCJAMI

Share Button

2 Comments

  1. Pingback: Leczenie kanałowe pod mikroskopem - Warszawa - Blog Stomatologiczny

Komentuj