Wyszukiwanie

Goodwell szczoteczka do zębów

Szczoteczka do zębów na całe życie?

Share Button

Amerykańska firma Goodwell wprowadza na rynek zestaw do higieny jamy ustnej na całe życie, składający się z aluminiowej rączki, do której można dołączyć końcówki: ze szczoteczką do zębów, z nićmi dentystycznymi i do czyszczenia języka.

Końcówki oczywiście nie są aż tak długowieczne, wymieniać je trzeba tak często jak obecnie używane (raz na 2-3 miesiące). Zasadniczą różnicą jest jednak to, iż wszystkie wymienne podzespoły wykonano ze specjalnie spreparowanego węgla drzewnego, wygrzewanego w wysokich temperaturach (przez kilka dni) i następnie raptownie schładzanego.

Szczoteczka do zębów na całe życie?

W wyniku zastosowania tej technologii powstaje unikatowy materiał znany i stosowany od wieków głównie w japońskim regionie Kishu. Japończycy utrzymują, iż ma on wiele pożytecznych zdolności: absorbuje wilgoć i toksyny z powierzchni skóry, obniża stężenie negatywnych jonów w powietrzu, absorbuje z wody nieobojętne dla ludzkiego zdrowia związki chemiczne. Ostatnio używa się go coraz częściej jako element wystroju nowoczesnych łazienek.

American Dental Association rekomenduje wymianę szczoteczki do zębów co trzy, cztery miesiące w ciągu roku. W takim razie każdy powinien w ciągu życia wyrzucić na śmieci co najmniej 300 szczoteczek do zębów, głównie plastikowych.

Końcówki Goodwell, dzięki organicznej strukturze materiału bez szkody dla środowiska można ja zakopywać w przydomowym ogrodzie. Czas rozkładu elementów z węgla drzewnego mierzony jest w pojedynczych latach.

Cena „dożywotniego” zestawu bazowego została skalkulowana na 69 USD. Do tego dochodzą końcówki wymienne. W tym przypadku trzeba zapłacić co roku nieco więcej, bo już 79 USD. Pytanie czy jesteśmy gotowi na takie ceny, szczególnie jeśli na rynku mamy dostęp do całkowicie ekologicznych szczoteczek takich jak “Ecobamboo” (szczoteczki bambusowe). Poza tym coraz więcej osób decyduje się na szczoteczki elektryczne – tych Klientów szczoteczka Goodwell raczej nie zainteresuje.

Studio Uśmiechu MM Dent


Źródło: crowdsupply.com / infodent24.pl

Share Button

Komentuj