Wyszukiwanie

Blizzident, szczoteczka do zębów

Jak skutecznie czyścić zęby? Blizzident 3D

Share Button

Nie wygląda wcale jak szczoteczka, urządzenie jest całkowicie dostosowane do zgryzu użytkownika, a zęby czyści w 6 sekund. Brzmi świetnie!

Blizzident w niczym nie przypomina tradycyjnej szczoteczki do zębów. Wygląda raczej jak proteza. A jednak, według zapewnień twórców, czyści zęby w zaledwie 6 sekund. Jak to możliwe? Cóż – każda szczoteczka (a raczej każde urządzenie) jest tworzone indywidualnie dla każdego użytkownika. Najpierw u dentysty trzeba stworzyć albo odlew szczęki, albo zeskanować ją i w ten sposób stworzyć trójwymiarowy model. W tym pierwszym przypadku odlew należy następnie przesłać do laboratorium, który zeskanuje go w 3D i stworzy dokładny wirtualny model.

Następnie taki trójwymiarowy model przesyłany jest na serwery firmy Blizzident, a ta drukuje w 3D “szczoteczkę” specjalnie dla nas.

Cena?… póki co, zaporowa

Według zapewnień producenta, urządzenie ma być sprawne przez rok. A ceny? Samo Blizzident kosztuje 299 euro. Do tego trzeba oczywiście doliczyć koszty stworzenia odlewu szczęki i/lub skanowania.

Na razie firma nie prowadzi sprzedaży w Polsce.Pozostaje jeszcze pytanie czy ta szczoteczka faktycznie czyści zęby tak jak opisuje to producent. Co na przykład z przesuwaniem płytki do tzw. Kieszonek (czy szczoteczka skutecznie wymiata płytkę poza dziąsła). Na pewno będziemy uważnie obserwować tą technologię i przekazywać informacje.

Studio Uśmiechu MM Dent

Powiązane usługi Studia Uśmiechu MM Dent

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Studia Uśmiechu MM Dent:


Źródło:
Blizzident.com

Share Button

Komentuj