Wyszukiwanie

Mycie zębów chroni przed udarem.

Regularne mycie zębów chroni przed udarem.

Share Button

Szacuje się, że co roku nawet 70 tysięcy Polaków doznaje udaru. Warto więc postawić na profilaktykę. Jak przekonują amerykańscy naukowcy, już proste codzienne czynności mogą zmniejszyć ryzyko udaru mózgu.

Naukowcy z Columbia University w Nowy Jorku zaobserwowali, że regularne, przynajmniej dwa razy dziennie, mycie zębów zmniejsza ryzyko udaru mózgu i zawału serca. Właściwa higiena jamy ustnej pomaga bowiem uchronić się przed miażdżycowym stwardnieniem tętnic.

W jaki sposób? Otóż zbyt rzadkie i słabe mycie zębów może prowadzić do chorób dziąseł. Natomiast krwawiące dziąsła sprzyjają przedostaniu się 700 rodzajów bakterii do krwiobiegu, w tym tych, które odpowiadają za stwardnienie tętnic, mogące prowadzić do zawału bądź udaru.

Amerykanie twierdzą, że miażdżyca związana jest z paradontozą i bakteriami w jamie ustnej. Zmiana profilu bakteryjnego jamy ustnej może odgrywać rolę w hamowaniu poważnych schorzeń kardiologicznych.

Naukowcy doszli do tych wniosków po przeanalizowali danych medycznych 420 dorosłych. Przez trzy lata poddawali oni wolontariuszy regularnej kontroli stomatologicznej.

Studio Uśmiechu MM Dent

Powiązane usługi Studia Uśmiechu MM Dent

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Studia Uśmiechu MM Dent:

  • Warto także zapoznać się z naszymi PROMOCJAMI

Źródło:
Daily Mail

Share Button

Komentuj