Wyszukiwanie

szczoteczka haribo

Dent-Chew Brush – Jadalna szczoteczka do zębów.

Share Button

Nie lubisz szczotkowania zębów? Czynność zajmuje zbyt duże czasu? Cóż, być może jest na to rozwiązanie… Wyjmij ze szczelnego opakowania czyszczący ‘ochraniacz na zęby’, włóż go do ust i powoli żuj. Po 60 – 90 sekundach produkt niemal całkowicie się rozpuści. Pozostałość można wypluć lub bez obawy o zdrowie połknąć. Ochraniacz – szczoteczka do zębów jest całkowicie bezpieczny dla konsumenta.

Konsystencja tego produktu przypomina do złudzenia popularne wśród dzieci misie Haribo. Podstawowy skład czyszczącego ochraniacza to ksylitol – organiczny związek chemiczny, pięciowęglowy alkohol polihydroksylowy. FDA uznała ksylitol za substancję, która nie wywołuje próchnicy. WHO i FAO nie określiły górnej granicy spożycia (ADI – dopuszczalna dzienna dawka), a więc ma być on bezpieczny niezależnie od spożywanej ilości dziennej. Jego stosowanie może sprzyjać likwidacji płytki nazębnej, jak również pomagać w leczeniu zakażenia jamy ustnej drożdżakowcami z rodzaju Candida. Związek ten stosowany jest w przemyśle spożywczym do słodzenia jako dodatek głównie gum do żucia i cukierków.

Naukowcy pracujący nad szczoteczką do żucia, wśród których jest były lekarz wojskowy John Gallagher oraz prof. Roman Bielski z wydziału farnaceutycznego Wilkes University (polski ślad), twierdzą, że po pozyskaniu stosownych środków mogliby zakończyć badania z udziałem ochotników w ciągu czterech miesięcy. Kwestią kolejnych kilku miesięcy byłoby uruchomienie produkcji na skalę przemysłową. W tym względzie naukowcy współpracują m.in. ze specjalistami z Creighton University School of Dentistry oraz z University of Maryland School of Dentistry.

Zobaczy film prezentujący technologię (ANG):Nie wdając się w oceny czy takie tempo wprowadzania na rynek produktu leczniczo – spożywczego jest realne, należy przyznać, że jego zastosowanie może być szerokie. Wśród potencjalnych użytkowników wymienia się: dzieci w krajach rozwijających się, osoby podróżujące, ludzi z obszarów dotkniętych kataklizmami, mieszkańców rejonów o dużych niedoborach wody, żołnierzy, więźniów, inwalidów.
John Gallagher widzi dla swojego wynalazku także inne zastosowania. Można na przykład szczoteczkę – ochraniacz wykorzystać do podawania leków, witamin, mikroelementów. Pojedyncza niby szczoteczka jest pożywna, gdyż zawiera 5 – 6 g protein.

Źródło:
http://www.infodent24.pl

Share Button

Komentarze

  1. Pingback: Dent-Chew Brush – Jadalna szczoteczka do zębów.

Komentuj