Wyszukiwanie

megasonex

Jak działa szczoteczka ultradźwiękowa Megasonex?

Share Button

MEGASONEX to obecnie jedyne dostępne urządzenie do usuwania płytki nazębnej, łączące działanie fal ultradźwiękowych z ruchami „sonicznymi” szczoteczki, powszechnie stosowanymi w konwencjonalnych szczoteczkach elektrycznych. Szczoteczka została dopuszczona do użytku „domowego” przez amerykańską Agencja ds. Żywności i Leków już ponad 20 lat temu.

MEGASONEX, to tak naprawdę trzy szczoteczki w jednej:

  • Szczoteczka ultradźwiękowa – emitująca fale ultradźwiękowe o częstotliwości terapeutycznej 1,6 MHz (co odpowiada 1 600 000 Hz)
  • Szczoteczka soniczna – wytwarzająca od 9 000 do 18 000 drgań na minutę
  • Szczoteczka manualna – o bardzo miękkim włosiu, wzbogacona dodatkowo o działanie fal ultradźwiękowych

Czym się różni szczoteczka ultradźwiękowa od sonicznej?

Działanie jest bardzo podobne do szczoteczek sonicznych z jedna różnicą.Szczoteczka Megasonex wytwarza prawdziwe fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 Mhz = 1.600.000 Hz. Częstotliwość ta odpowiada aż 96.000.000 pulsacji na minutę i jest wielokrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych oraz sonicznych szczoteczek do zębów.
Typowe szczoteczki soniczne wprawiają główkę szczoteczki w ruch od 31 000 do 42 000 ruchów na minutę (od 250 do 666 Hz). Fale ultradźwiękowe szczoteczki Megasonex rozrywają łańcuchy bakterii, dzięki czemu szczoteczka lepiej doczyszcza kieszonki przydziąsłowe. Dodatkowo emitowany przez szczoteczkę rodzaj fal jest często wykorzystywany w rehabilitacji także mają one właściwości terapeutyczne na nasze dziąsła.

Jak działa szczoteczka ultradźwiękowa Megasonex?

Ultradźwięki, to dźwięki o częstotliwości tak wysokiej, że ludzkie ucho przestaje na niego reagować. Dlatego też, fale emitowane przez szczoteczkę MEGASONEX nie są dla nas słyszalne w przeciwieństwie do fal emitowanych przez szczoteczki soniczne. Jest to nowa broń w walce z płytką nazębną. Przeprowadzone badanie* wykazało, że łańcuchy bakterii po wystawieniu na działanie fal ultradźwiękowych (1,6 MHz) zostały rozerwa¬ne, a ich ściany komórkowe naruszone czyniąc je nieszkodliwymi.

megasonex megasonex
1.Łańcuchy bakterii przed użyciem szczoteczki 2. Łańcuchy bakterii po użyciu szczoteczki

 

Efekt ten jest możliwy do osiągnięcia dzięki zastosowaniu specjalnego kryształu umieszczonego w główce szczoteczki MEGASONEX, który wprawiony w ruch wytwarza fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 MHz. Częstotliwość ta odpowiada aż 96 milionom pulsacji na minutę i jest wielokrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych szczoteczek elektrycznych. Szczotki „soniczne” wprawiają główkę szczotki w ruch od 15 000 do 40 000 ruchów na minutę co odpowiada 333 Hz. Częstotliwość ta jest więc niższa blisko 4 800 razy od tej wykorzystywanej w szczoteczce MEGASONEX.

Za pomocą szczoteczki MEGASONEX nie ma więc konieczności mechanicznego czyszczenia zębów – wystarczy delikatnie dotykać główką szczoteczki do powierzchni zębów, przesuwając jątylko po kolenych zębach.

Zalety szczoteczki wg. producenta

Delikatne czyszczenie – Dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej szczoteczka MEGASONEX niewymaga tak agresywnego szczotkowania zębów jak w przypadku szczoteczek sonicznych i elektrycznych. Unikamy więc ścierania szkliwa oraz podrażnień dziąseł, które mogą pojawić się przy korzystaniu z manulanych i elektrycznych szczoteczek do zębów.
Dokładne czyszczenie – Fale ultradźwiękowe emitowane przez szczoteczkę MEGASONEX wychodzą do 5 mm ponad linię włosia szczoteczki. Dzięki temu masz możliwość czyszczenia miejsc, do których nie jesteś w stanie dotrzeć zwykłą szczoteczką. MEGASONEX pozwala na dotarcie nawet do najtrudniej dostępnych obszarów jamy ustnej. Emitowane przez szczoteczkę ultradźwięki docierają zarówno w przestrzenie międzyzębowe, jak i do 5 mm poniżej linii dziąsła.
Właściwości terapeutyczne – Szczoteczka MEGASONEX emituje podczas szczotkowania fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 MHz, które dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i biostymulującym, są określane mianem „terapeutycznych”. Szczoteczka dodatkowo, poprzez delikatny masaż dziąseł, poprawia krwioobieg w tkankach miękkich jamy ustnej.
Świeżość i czystość – Codzienne mycie zębów szczoteczką MEGASONEX sprawia, że Twoje zęby sąświerze i czyste.

Ile kosztuje szczoteczka Megasonex i gdzie ją kupić

Szczoteczka Megasonex kosztuje około 600zł i można ją kupić w kilku sklepach także internetowych. Nie chcąc robić reklamy konkretnemu sprzedawcy polecamy skorzystać z google.pl

Zanim jednak zdecydują się Państwo na zakup szczoteczki, proponujemy porozmawiać ze swoim zaufanym dentystą lub higienistką – najlepiej, żeby specjalista dobrał rodzaj i twardość szczoteczki.


Źródło:
arsdental.pl

*Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Medycyny i Stomatologii w Tokyo. Bakterie streptococcus, typowe bakterie odpowiedzialne za tworzenie się u ludzi płytki nazębnej, zostały wystawione na działanie fal ultradźwiękowych o częstotliwości 1,6 MHz (96 000 000 pulsacji na minutę). W wyniku tego działania łańcuchy bakterii zostały rozerwane, czyniąc je w efekcie nieszkodliwymi. Badanie zostało przeprowadzone na oryginalnej wersji szczoteczki UltimaTM, która nie wytwarzała podczas badania żadnych dodatkowych ruchów sonicznych. Badanie zostało opublikowane w magazynie „Japanese Journal of Conservative Dentistry”, Vol. 42, No. 2, 1999. Korelacja pomiędzy rezultatami osiągniętymi za pomocą szczoteczki UltimaTM a szczoteczką MEGASONEX nie została jeszcze ostatecznie potwierdzona.

Share Button

Komentarze

  1. Henry

    Mam, używam i sobie chwalę. Nie wyobrażam sobie myć zęby inną szczoteczką. Delikatna, masuje dziąsła no i czyści, mam też wrażenie że osad wolniej przylega do zębów. Jak myłem manualną szczoteczką po 3-4 godzinach czułem osad, teraz czuję dopiero pod wieczór. Podpowiedzcie mi tylko czy dobrze robię używając do tej szczoteczki zwykłej pasty, lacalut albo biorepair bo słyszałem, że do ultradźwiękowych trzeba stosować specjalną pastę.

Komentuj