Wyszukiwanie

dentysta warszawa szczoteczka powinna być wymieniana

Szczoteczka do zębów – siedlisko bakterii?

Share Button

Jak radzi Krajowa Izba Lekarska Brandenburgii, szczoteczki do zębów powinny być wymieniane przynajmniej co trzy miesiące. W ich włosiu znajdują się resztki jedzenia, które są idealnym pożywieniem dla bakterii. Jeśli zauważasz, że dosyć często pojawiają się u ciebie stany zapalne dziąseł czy inne choroby jamy ustnej, szczoteczkę powinieneś wymieniać częściej. W nową należy również zaopatrzyć się po każdej wyleczonej chorobie, np. grypie i przeziębieniu.

Nierzadko akcesoria do mycia zębów znajdują się w tym samym pomieszczeniu, co toaleta. Podczas spłukiwania wody, krople mogą przedostać się na ich powierzchnię. Pamiętaj, żeby jak najczęściej myć je w gorącej wodzie, a najlepiej umieścić w miejscu, gdzie woda z zarazkami ich nie dosięgnie. Nie zapominaj także o zamykaniu klapy sedesu przed spuszczeniem wody, bo woda spłukująca sedes zawiera bakterie kałowe, które mogą przedostawać się nie tylko na akcesoria do higieny jamy ustnej, ale także ręczniki, kosmetyki etc.
Czy są groźne? Oczywiście! Mogą powodować salmonellozę, czerwonkę oraz zatrucia pokarmowe. Dezynfekuj muszlę najlepiej przed pójściem spać.

 

Źródło: portal.abczdrowie.pl

Share Button

Komentuj