Wyszukiwanie

bambusowa szczoteczka

Bambusowa szczoteczka do zębów Ecobamboo.

Share Button

Bambusowe szczoteczki Ecobamboo to świetna propozycja dla fanek ekologii! Rękojeść szczoteczki wykonana jest z bambusa, a włosie to mieszanka Nylonu4 (materiał biodegradowalny) oraz włókien bambusowych. Szczoteczki posiadają włosie typu BPA FREE – wolne od Bisfenolu A.

Dlaczego bambus?

Bambus cechuje się wysoką wytrzymałością, może sam emitować korzystne jony ujemne, które hamują bakterie w jamie ustnej. Jest także najszybciej rosnącą roślina na ziemi, ponieważ zawiera naturalnie występujące środki przeciwbakteryjne, nie ma potrzeby stosowania nawozów i pestycydów w uprawie.

Włosie szczoteczki zostało zweryfikowane jako włosie typu BPA FREE. Jest to włosie wolne od Bisfenolu A, który negatywnie wpływa na zdrowie i zawierają go włosia niektórych szczoteczek plastikowych. Każda szczoteczka jest zabezpieczona w papierowej tubce i kartonowym opakowaniu, które rozkładają się w glebie.

szczoteczka bambusowa Szczoteczki Ecobamboo mają 3 rodzaje włosia:

  • miękkie
  • średniomiękkie
  • twarde

A co z trwałością?

Bambus to naturalny surowiec, który zachowuje się najlepiej, gdy jest przechowywany w suchym miejscu. Kubki które zawierają wodę nie są idealym miejscem. Najlepiej trzymać szczoteczkę w suchym lub odkrytym miejscu. Większość past do zębów łatwo zmywa się z włosia. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z pastą przylegającą do włosia, należy użyć ciepłej wody i rozcierać pastę kciukiem.

Przy odpowiednim użyciu szczoteczka może być użytkowana tak długo jak szczoteczka plastikowa.

Bambusowa szczoteczka do zębów Ecobamboo kosztuje 13 zł.

Studio Uśmiechu MM Dent


Źródło:
luxusnatury.pl, wizaz.pl

Share Button

Komentuj