Wyszukiwanie

Usługi medycyny estetycznej w Warszawie

Stomatologia i Medycyna Estetyczna w Warszawie

Share Button

Medycyna estetyczna, która jeszcze do niedawna wzbudzała wiele kontrowersji, na dobre wchodzi do naszego życia. Wpływ mediów, większa świadomość znaczenia dobrego wyglądu także w sferze zawodowej oraz wyższe oczekiwania odnośnie jakości naszego życia to wszystko napędza rozwój tego obszaru medycyny. Zmienia się także profil działalności wielu (gł. prywatnych) ośrodków ochrony zdrowia. Co raz więcej klinik stomatologicznych poszerza swoją ofertę o usługi medycyny estetycznej. Do popularnych metod należą zwłaszcza nieinwazyjne zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym. Nie mniej jednak co raz cześciej decydujemy się na bardziej inwazyjną ingerencję – także z użyciem skalpela.

Rynek medycyny estetycznej w Polsce

Rynek medycyny estetycznej w Polsce jest częścią rynku prywatnej opieki zdrowotnej, który również odnotowuje wzrost z roku na rok. Zdaniem ekspertów z firmy badawczej PMR rynek ten w latach 2015–2020 będzie rósł w tempie około 7 proc. średniorocznie, a jego dynamika będzie wzrastać w kolejnych latach w wyniku stopniowej poprawy ogólnej sytuacji ekonomicznej w kraju. Wielu ekspertów widzi potencjał na co najmniej dwa razy szybszy wzrost tego rynku. Prezes LEA Vivacy Polska Joanna Szendzielorz powiedziała, że w skali globalnej rynek medycyny estetycznej zwiększał się w latach 2015-2016 średnio o 8,2 proc., podczas gdy w Polsce o 12-15 proc. Usługi medycyny estetycznej w Warszawie w skali Polski rozwijają się zdecydowanie najszybciej.

Na rozwój rynku prywatnej opieki medycznej pozytywnie wpływać będą takie czynniki, jak dynamiczny rozwój technologii, wzrost dostępności i spadek cen materiałów, wzrost PKB, wzrost konsumpcji prywatnej i średnich miesięcznych wynagrodzeń oraz spadek bezrobocia. Nie bez znaczenia jest także łatwość w dostępie do wiedzy i szkoleń przeprowadzanych przez najlepszych ekspertów. Wzrost dostępności oraz poszerzenie wachlarza usług oznacza, że możemy spodziewać się wzrostu liczby pacjentów zainteresowanych zabiegami medycyny estetycznej – nie tylko kobiet, ale też i mężczyzn.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez BCMM na zlecenie Galderma Polska 2,3 proc. dorosłych mieszkańców naszego kraju poddało się co najmniej jednemu zabiegowi. To około 600 tys. osób. Co ciekawe 96 proc. osób, korzystających z medycyny estetycznej jest zadowolonych z efektów zabiegów a 88 proc. myśli o poddaniu się kolejnym.

W grupie osób korzystających z zabiegów 30 proc. mieści się w przedziale 35-44 lata, 24 proc. to przedział wiekowy 45-54 lat a 28 proc. – 55-65 lat. Z badania wynika, że z iniekcji estetycznych korzysta też sporo osób przed 34 rokiem życia. 13 proc. użytkowników znajduje się w przedziale wiekowym 25-34 lata i co zaskakujące 8 proc. stanowią pacjenci w wieku 18-24 lata.

Usługi medycyny estetycznej

Jednym z najszybciej rozwijających się segmentów medycyny estetycznej jest chirurgia plastyczna.Do najpopularniejszych zabiegów w tym segmencie należy powiększanie piersi, korekta nosa oraz lifting twarzy.

Równie dużą popularnością cieszyły się zabiegi mniej inwazyjne, wykonywane w gabinetach dermatologów estetycznych, m.in. zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej i wypełniaczy. Nieinwazyjne zabiegi są bezpieczne nie pozostawiają widocznych blizn, a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych jest znacznie mniejsze niż w przypadku operacji plastycznych. Takie zabiegi nie wiążą się też z okresem rekonwalescencji, który powodowałby wyłączenie z codziennych zajęć.

Kto korzysta z usługi medycyny estetycznej?

Z medycyny estetycznej najchętniej wciąż korzystają Amerykanie. Na Stany Zjednoczone w 2016 r. przypadało 46 proc. światowego rynku medycyny estetycznej. W Polsce prawie dwukrotnie szybciej zwiększa się zainteresowanie medycyną estetyczną aniżeli wynosi średnia na całym świecie.

Jedną z najszybciej rosnących grup klientów klinik medycyny estetycznej w Polsce są kobiety po 65 roku życia. Specjaliści sugerują, że jest to taki moment w życiu kobiety, kiedy dysponuje większą ilością gotówki i czasu, aby móc zadbać o siebie. Najpopularniejszym zabiegiem wśród kobiet dojrzałych jest oczywiście lifting twarzy. Częstotliwość wykonywania tego zabiegu wzrosła o 18 proc. Dużą popularnością cieszy się również zabieg usuwania tzw. worków pod oczami, a także zabiegi nieinwazyjne.

Z oferty gabinetów medycyny estetycznej co raz częściej korzystają także mężczyzn. Młodsi zgłaszają się głównie na leczenie trądziku, starsi najczęściej decydują się na zabiegi z wykorzystaniem botoksu — wyjaśnia dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Wiek najliczniejszej grupy pacjentów waha się od 35 do 50 lat. Wśród nich są przedstawiciele niemal wszystkich zawodów.

Usługi medycyny estetycznej w Warszawie – MM DENT

MM Dent to jedna z najlepiej ocenianych klinik w Polsce, gdzie medycyna estetyczna doskonale uzupełnia się ze stomatologią. Nasi wykwalifikowani specjaliści korzystają z najlepszych materiałów i technologii zapewniając naszym pacjentom bezpieczeństwo i bezbolesne zabiegi.

Obecnie klinika oferuje zabiegi z zakresu:

  • wybielania zębów
  • nawilżanie ust (kwas hialuronowy)
  • powiększanie ust
  • mezoterapię
  • korekcje zmarszczek – Azzalure
  • wypełnianie zmarszczek
  • cosmelan

Studio Uśmiechu zaprasza na bezpłatną konsultację.

 

Studio Uśmiechu MM Dent

_________
Źródło:
newseria.pl
pkik24.pl
onet.pl
pulsmedycyny.pl
rynekestetyczny.pl
rynekzdrowia.pl

Share Button

Komentuj