Wyszukiwanie

drukowanie skóry

Bioprinting: L’Oreal będzie testować kosmetyki na wydrukowanej skórze.

Share Button

Francuska firma L’Oreal w porozumieniu z firmą Organovo Holding zamierzają wydrukować skórę do testów kosmetycznych.

Organovo Holding jest firmą znaną z drukowania biologicznego w technologii 3D. Partnerstwo z L’Oreal daje możliwość pierwszego w historii wykorzystania biologicznego wydruku 3D w branży kosmetycznej. Technologia Organovo 3D pozwala tworzyć żywe tkanki ludzkie, które naśladują formę i funkcjonalność tkanek natywnych w ludzki organizmie. Z tego tego powodu, paryska firma zamierza wykorzystać to w testowaniu nowych kosmetyków.

W ciągu ostatnich 30 lat francuska marka testowała kosmetyki w różny sposób. Były testy na ludziach i zwierzętach – a raczej po masowych protestach ich zaprzestano (oficjalnie). Żadna przestarzała metoda testów nigdy nie odda tego co żywy organizm, a taką rolę ma pełnić wyprodukowana część ludzkiego ciała z pomocą technologi Organovo 3D.

„Nasza współpraca ma doprowadzić nie tylko do nowych, zaawansowanych metod in vitro, ale także do oceny bezpieczeństwa i wydajność produkowanego przez nas kosmetyku, a więc potencjał tej nowa dziedziny techniki i badań jest bezgraniczny.” – powiedział Guive Balooch, wiceprezes L’Oreal

L’Oreal będzie używać “Organovo – NovoGen Bioprinting Platform” za pomocą specjalnego bio-tuszu (“bio-ink,”) lub wielokomórkowych bloków. Tkanka budowana będzie warstwowo – technologia ta jest już obecnie używana do drukowania skóry, niezbędnej przy leczeniu oparzeń.

Zobacz film:

Źródło: theverge.com, organovo, conowego.pl

Share Button

Komentarze

  1. Karol

    Jestem pod wrażeniem. Nie wiedziałem, że taka technologia może być wykorzystana do testów. Wydaje mi się jednak, że to znacznie lepsze rozwiązanie niż testowanie produktów na zwierzętach i ludziach.

Komentuj