Wyszukiwanie

ortolifting warszawa praga

Ortolifting – redukujemy zmarszczki i cofamy czas.

Share Button

Wygładzanie zmarszczek i walka z upływem czasu zazwyczaj kojarzy się z zakupem drogich kremów lub wizytą w gabinecie medycyny estetycznej. Jednak to nie jedyne, skuteczne sposoby, pozwalające przywrócić skórze młodość. Od pewnego czasu w jej uzyskaniu może pomóc wizyta u ortodonty.

Celem wizyty u lekarza ortodonty najczęściej jest korekcja wad zgryzu. Dzięki doborowi odpowiedniego aparatu można “naprawić” to, czego poskąpiła nam natura. Piękne i równe zęby to nie jedyna korzyść płynąca z wizyty w gabinecie. Z pomocą ortodonty, przy okazji korygowania stanu uzębienia, można znacznie zredukować zmarszczki mimiczne oraz wygładzić owal twarzy. Jak to możliwe?

Ortolifting czyli…?

Ortolifting, w przeciwieństwie do innych metod wygładzających lub całkowicie likwidujących zmarszczki, jest bez inwazyjny i niesie za sobą korzyści nie tylko w postaci młodziej wyglądającej skóry. Założenie na zęby specjalnego aparatu ortodontycznego pozwala rozszerzyć łuk zębowy, ujędrnić i uelastycznić mięśnie twarzy. Dodatkowo likwiduje lub jedynie częściowo spłyca zmarszczki mimiczne. Ortolifting jest alternatywą dla botoksu i kwasu hialuronowego. Jednak jego stosowanie – choć wymaga cierpliwości i nie przynosi natychmiastowych zmian – daje korzyści długoterminowe i przynosi porównywalny efekt ze stosowaniem wymienionych substancji chemicznych.

Jak to wygląda?

Do liftingu stomatologicznego wykorzystuje się aparaty z tzw. systemem Damona. W przeciwieństwie do tych tradycyjnych nie posiada on ani metalowych, ani wykonanych z bardziej elastycznych materiałów ligatur, które utrzymują zęby w prawidłowej pozycji. Mechanizm umożliwiający “przymocowanie” aparatu do łuków zębowych jest bardziej pasywny, dzięki czemu ruchy są swobodniejsze. Tarcia stają się dużo mniejsze, a same zęby znacznie szybciej ustawiają się na prawidłowych pozycjach. Dzięki czemu stają się zdrowsze oraz prostsze. Noszenie aparatu pozwala także wpłynąć i poprawić naturalną pracę mięśni twarzy, języka oraz kości czaszki. Jedyną wadą ortoliftingu jest jego cena. Założenie stałego aparatu może kosztować nawet kilka tysięcy.

Czy to bezpieczne?

Zdaniem specjalistów zabieg jest całkowicie bezpieczny i może być wykonywany u pacjentów w każdym wieku. Z jego pomocą można nie tylko wygładzić, ujędrnić skórę twarzy czy odmłodzić i skorygować wady uzębienia. Ustawienie zębów w prawidłowej pozycji pozwala zlikwidować seplenienie oraz nieprawidłową artykulację. Dodatkowo eliminuje bezdech senny i problemy z górnymi drogami oddechowymi.

Metoda Insignia

W metodzie Insignia można zastosować zamki samoligaturujące (System Damona). Po przeprowadzeniu leczenia z zastosowaniem Systemu Damona wielu pacjentów zauważa zmiany, jakie zaszły w kształcie ich twarzy i profilu. Ten rodzaj poprawy zawdzięczamy terapii Damon System Bracelift™ (Ortolifting), która zapewnia szeroki uśmiech i wspaniały efekt w zakresie estetyki twarzy. W każdym wieku. System Damona wykorzystuje dużo delikatniejsze, bardziej równoważące się siły biologiczne niż ma to miejsce przy leczeniu zamkami konwencjonalnymi. Mniejsze tarcie systemu zapewnia uzyskanie właściwej pozycji zębów i poprawioną harmonię twarzy.

Warto odwiedzić dobrego ortodontę przed podjęciem decyzji o operacji plastycznej twarzy. Dobrze dobrany aparat ortodontyczny i nowoczesne leczenie potrafią zdziałać cuda i to bez ingerencji skalpela!

Zapraszamy do skorzystania z usług Studia Uśmiechu MM Dent

Zdrowy, promienny uśmiech to Twoja wizytówka. Nie czekaj, umów się do dentysty już dziś.

  • Warto także zapoznać się z naszymi PROMOCJAMI

Żródło:
Zdrowie.gazeta.pl
Głos Wielkopolski
Gala.pl (Insignia)

Share Button

Komentuj