Wyszukiwanie

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty.

Gminny Program Profilaktyki Zdrowia Dziecka

Share Button

Rozszerzono zakres procedur realizowanych wśród dzieci z Jabłonnej uczestniczących w „Gminnym Programie Profilaktyki Zdrowia na 2015 r.”.


Od marca Centrum Medyczne DP med w Jabłonnej w ramach „Gminnego Programu Profilaktyki Zdrowia na 2015 r.” zajmuje się profilaktyką i leczeniem próchnicy u dzieci w szkołach podstawowych w Jabłonnie i w Chotomowie pod Warszawą.

Zaledwie po miesiącu od uruchomienia projektu wprowadzono w nim modyfikacje. Do programu zostały włączone dwie dodatkowe bezpłatne procedury: zdjęcie pantomograficzne i leczenie kanałowe. Zmiana została pozytywnie przyjęta przez mieszkańców gminy. Nic dziwnego, gdyż stało się to na wyraźne życzenie rodziców małych pacjentów.

Pierwotnie program obejmował: przegląd, instruktaż higieny jamy ustnej, czyszczenie gabinetowe, zabieg fluoryzacji (oba łuki), zabieg lakowania (1 ząb), zabieg zachowawczy (dowolny ząb, dowolna lokalizacja, ewentualnie – RTG punktowe, znieczulenie (miejscowe lub przewodowe), zabieg chirurgiczny – ekstrakcja ze znieczuleniem miejscowym lub przewodowym (dowolny ząb mleczny lub stały, z wykluczeniem zębów nr 8 góra lub dół).

Wszystkie usługi dla uczniów są bezpłatne.


Źródło: gazetapowiatowa.pl via infodent24.pl

Share Button

Komentuj