Wyszukiwanie

Logo colgate dentysta warszawa

Bezpłatne szkolenie Colgate (Webinar)

Share Button

Firma Colgate zaprasza na bezpłatne szkolenie on-line, podczas którego będzie okazja do zadawania pytań ekspertowi. Tematem webinarium jest: “Znaczenie zabiegów higienicznych w profilaktyce i utrwalaniu wyników leczenia stomatologicznego”.

Prowadzący wykład – dr M. Aluchna poruszy temat znaczenia właściwie prowadzonej higieny i profilaktyki dla trwałości leczenia stomatologicznego, która zdecydowanie pozwala na zwiększenie skuteczności prowadzonych zabiegów.
Uchybienia w zakresie higieny jamy ustnej stanowią podstawowy czynnik etiologiczny choroby próchnicowej i chorób przyzębia. Świadomość związku przyczynowego obecności złogów nazębnych i wymienionych chorób jest dla nas stomatologów oczywista.

Zastanawiające jest jednak, jak rzadko prawidłowo realizowane są zabiegi profilaktyczne, pomimo zrozumienia etiologii i czynników ryzyka występowania ubytków. W tym aspekcie równie istotne jest zagadnienie powstawania ubytków próchnicy wtórnej, bo wbrew opiniom pacjentów nie jest to wyłącznie skutek błędów lekarskich. Uzyskanie trwałego efektu terapeutycznego wymaga skrupulatności i zrozumienia wielu zależności, a w praktyce przekłada się na opinię o pracy stomatologów.

Należy pamiętać, że oprócz profesjonalnie prowadzonego leczenia, również tak mały krok, jak wsparcie pacjenta w zakresie doboru metod i preparatów do codziennej higieny jamy ustnej może stać się wielkim krokiem dla jego zdrowia!

Aby wziąć udział w Webinarium wystarczy sie zarejestrować (wybierając datę i temat szkolenia ) pod adresem: https://colgate.webex.com

Share Button

Komentuj