Wyszukiwanie

Aparat ortodontyczny i higiena.

Barwiąca pasta do zębów.

Share Button

Choroba dziąseł jest drugą po próchnicy przyczyną częstych wizyt pacjenta w gabinecie stomatologicznym. Jednym z głównych elementów stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej jest obecność płytki nazębnej, czyli miękkiego osadu ścisłe przylegającego do powierzchni zębów.

Szczotkowanie zębów wydaje się czynnością banalnie prostą, ale nie do końca tak jest. Aby prawidłowo wyszczotkować zęby musimy posiadać odpowiednią szczoteczkę, nitkę dentystyczną lub szczoteczkę międzyzębową, pastę dobraną do naszych indywidualnych potrzeb oraz wdrążyć odpowiednią technikę. Sam proces mycia często pozostawia wiele do życzenia – robimy to zbyt krótko i niedokładnie. Dzięki badaniom amerykańskich naukowców pojawiła się szansa na poprawę sytuacji.

Opracowana przy współpracy z ortodontami nowa pasta do zębów usuwa cztery razy więcej płytki nazębnej niż inne pasty do zębów. Niedawno opublikowane badanie wykazało, że nowa pasta, która zawiera środki barwiące, pozwalające ujawnić przyrastającą płytkę na zębach, pomaga użytkownikom usunąć ją o wiele dokładniej.

W badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie w Chicago wzięło udział 35 zdrowych pacjentów. Podzielono ich na dwie grupy. Jedna myła zęby zwyczajną pastą, zaś druga korzystała z pasty barwiącej. Okazało się, że uczestnicy badania, którzy używali pasty nadającej kolor płytce nazębnej, osiągnęli znacząco lepsze efekty w czyszczeniu zębów.

Na razie pasta jest w fazie badań – czekamy kiedy wejdzie do dystrybucji w Polsce. Nie omieszkamy Was o tym poinformować!

Studio Uśmiechu MM Dent

Źródło: scidoc.org/dentonet

Share Button

Komentuj