Wyszukiwanie

dentysta na goclawiu

Uśmiech jest zaraźliwy :) – Dentysta na Gocławiu zaprasza!

Share Button

Uśmiech przedłuża życie, łagodzi obyczaje a w wielu krajach jest także traktowany jako oznaka inteligencji. Brytyjscy naukowcy odkryli, że uśmiech może generować ten sam poziom stymulacji mózgu co 2000 tabliczek czekolady.

Ron Gutman przedstawia wyniki badań na temat uśmiechu oraz przedstawia zaskakujące fakty.

“Studia przeprowadzone w Papui Nowej Gwinei przeprowadzone przez Paula Ekman’a, najbardziej zasłużonego badacza wyrazów twarzy, wykazały, że nawet członkowie plemienia Fore, rozwijających się w odosobnieniu od kultury Zachodniej, znanego również z niecodziennych rytuałów kanibalistycznych, przypisało uśmiech do tych samych sytuacji, do których przypisałbym ja czy wy. Od Papui Nowej Gwinei, przez Hollywood, aż po współczesną sztukę w Pekinie, uśmiechamy się często uśmiechamy się by okazać radość i zadowolenie.

Ostatnie badania na uniwersytecie w Uppsali, w Szwecji, wykazały, że ciężko jest marszczyć brwi patrząc na kogoś, kto się uśmiecha. Zapytacie ‘czemu?’ Ponieważ uśmiech jest zaraźliwy, tłumi kontrolę, którą przeważnie mamy w mięśniach twarzy.

Jak zaznacza Ron Gutman w przeciwieństwie do dużej ilości czekolady, uśmiech jest zdrowy. Może zmniejszyć poziom hormonów, odpowiedzialnych za stres, takich jak adrenalina i dopamina, zwiększając poziom hormonów odpowiedzialnych za dobry nastrój, np. endorfina oraz zmniejszyć ogólne ciśnienie krwi.

Uśmiech jako istotny składnik niewerbalnej komunikacji wiele o nas mówi naszemu otoczeniu. Idąc na spotkanie rekrutacyjne czy randkę zawsze warto o nim pamiętać. W końcu tylko raz mamy okazję na zrobienie wspaniałego pierwszego wrażenia.

Wiosna to doskonały czas na zadbanie o zdrowy wygląd naszego uśmiechu i na wybranie się do dentysty.

Dentysta na Gocławiu zaprasza!

dentysta na gocławiu Od lipca 2013 roku jesteśmy oceniani przez Klientów na niezależnym portalu www.jakoscobslugi.pl. W naszym przypadku określenie “Dobry Dentysta na Gocławiu” nie jest na wyrost.
Polski Program Jakość Obsługi monitoruje 365 dni w roku, 24 godziny na dobę poziom zadowolenia i satysfakcji klientów w całej Polsce.

 

Pacjenci stale oceniają firmy. Niezadowoleni dzielą się opiniami z rodziną oraz ze znajomymi, zadowoleni – stają się rzecznikami marki. Polski Program Jakość Obsługi od 2008 roku porządkuje te informacje w formie nowoczesnego kanału dialogu pomiędzy konsumentami a firmami, aktywnie wspierając działania mające na celu podnoszenie poziomu obsługi klienta w Polsce.

Zapraszamy Państwa do pozostawiania opinii na nasz temat na tym portalu. Państwa opinie pomogą nam świadczyć nasze usługi na jeszcze wyższym poziomie.

Aby zobaczyć opinie o nas na ww. portalu kliknij tutaj.

Zapraszamy!

Źródła:

Video: http://www.ted.com/talks/ron_gutman_the_hidden_power_of_smiling/transcript?language=pl

Ron Gutman: founder and CEO of HealthTap, free mobile and online apps for health info. Organiser @ TEDxSiliconValley.

Share Button

Komentuj