Wyszukiwanie

Uśmiech podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Uśmiech podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Share Button

Niedawne badanie przeprowadzone na 2000 pracowników w Wielkiej Brytanii przez BUPA wykazało, że dwie trzecie badanych (67%) uważa, że dobry uśmiech jest ważnym atutem w pracy.

Nie jest tajemnicą, że atrakcyjny i zdrowy uśmiech pomaga budować zaufanie i otwierać nowe możliwości w naszym życiu i karierze – nie tylko w uzyskaniu awansu ale i zmianie pracy.

Uśmiech podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Jedna czwarta (24%) pracowników czuje, że zdrowszy i atrakcyjniejszy uśmiech da im większe szansę na awans, podczas gdy ponad połowa (54%) pracowników potwierdziła, że prawdziwy uśmiech od ich szefa jest jedną z najlepszych form motywacji.

W pracy wysokiej ekspozycji na media (telewizja) lub w pracy, gdzie naszą twarzą firmujemy nasze prezentacje czy spotkamy wielu ludzi, zdrowy uśmiech jest koniecznością. Wiele gwiazd nie przyznaje się do inwestowania w takie zabiegi jak wybielanie zębów, prostowanie i inne zabiegi stomatologiczne, pomagających im zachować młodzieńczą twarz w świetle reflektorów – nie mniej jednak każdego roku rynek tego typu zabiegów rośnie, a osoby z okładek gazet są stałymi klientami centów stomatologicznych.

Pierwsze wrażenie

Czy wiesz, że przeciętnie osoba ma tylko 7 sekund na zrobienie tzw. pierwszego wrażenia? Według badań dokładnie tyle zajmuje osobom które poznajemy wyciągnięcie pierwszych wniosków na nasz temat. Tym bardziej ważne jest abyśmy mieli wyrobiony nawyk nieskrępowanego uśmiechania się, także do nowo poznanych osób. Uśmiech od razu sugeruje przyjazność, ale także pewność siebie i entuzjazm – tak ważny przy nowych wyzwaniach w pracy.

Jak pokazują badania, nawet jeśli popełnimy gafę, szczery uśmiech potrafi zminimalizować, lub nawet cofnąć negatywne odczucia w stosunku do naszej osoby.

Wnętrze jest najważniejsze. Nie mniej jednak jak udowadniają badania bez zdrowego uśmiechu szanse na udane pierwsze wrażenie jest minimalne.

Studio Uśmiechu MM Dent (BG)

Share Button

Komentuj