Wyszukiwanie

elektryczna nic dentystyczna2

Elektryczna nić dentystyczna od MAXa

Share Button

Wszyscy znamy elektryczne szczoteczki do zębów. Pojawia się także na rynku co raz więcej szczoteczek smart – także tych połączonych z naszym telefonem. Ostatnio na rynek trafiła…. elektryczna nić dentystyczna w formie ‘przystawki/końcówki’ zastępującej szczoteczkę.

Jak twierdzi producent czyszczenie przestrzeni między zębami jest wyjątkowo efektywne, gdyż nić wibruje z bardzo wysoką częstotliwością – właściwą dla fal ultradźwiękowych. My zalecamy jednak ostrożność. Dziąsła mają bardzo delikatną strukturę, którą jest bardzo łatwo uszkodzić.

Elektryczna nić dentystyczna

Elektryczna nić dentystyczna MAX w akcji:

Elektryczna nić dentystyczna – ile to kosztuje?

Elektryczna nić dentystyczna w formie “dwa w jednym” a więc w formie zestawu: elektryczna szczoteczka + nić dentystyczna na razie nie jest dostępna w Polsce. W USA taki zestaw kosztuje 99 USD.Do tego należy jeszcze doliczyć koszt plastikowych ramion z nicią dentystyczną. Gdy przyjrzymy się tym kosztom wychodzi na to, że jeden zabieg trzeba wydać równowartość 1 USD – to trochę za dużo.

Dlaczego warto czyścić przestrzenie międzyzębowe?

Czyszczenie przestrzeni międzyzębowcyh zajmie tylko 1-2 minuty, a pozwala czyścić miejsca, gdzie nie dociera Twoja szczoteczka i ograniczyć ryzyko paradontozy. Nieleczona choroba prowadzi do utraty zębów. Na paradontozę choruje ponad 10 proc. ludzi na świecie, w Polsce – około 70 proc. Wynika to z faktu, że zaledwie 1/3 z nas wie, jakie są przyczyny parodontozy i jak się jej ustrzec, a przede wszystkim, że można ją skutecznie leczyć.

Parodontoza powstaje w wyniku długotrwałego procesu zapalnego wywołanego przez drobnoustroje chorobotwórcze, które w naturalny sposób gromadzą się w miejscu zetknięcia dziąseł z zębami. Osad (płytka nazębna) zawiera przede wszystkim florę bakteryjną i resztki pokarmu. Jeżeli nie jest regularnie usuwany, szybko zmienia się w kamień nazębny. Kamień najpierw twardnieje (mineralizuje się) przy krawędzi dziąsła, a później „schodzi” coraz bliżej korzenia, wbijając się pod tkankę miękką. Nieustannie drażni dziąsła, powodując obrzęk i ból. Z czasem coraz bardziej uciska miękką tkankę dziąsła, a ona obkurcza się, cofając przed kamieniem. Jeżeli ten proces nie zostanie w porę zahamowany, tkanki mocujące zęby w kości szczęki ulegną uszkodzeniu, a potem zniszczeniu.

Studio Uśmiechu MM Dent.

Grafika: materiały prasowe producenta

Share Button

3 Comments

  1. Rynek nowych urządzeń związanych ze Stomatologią prężnie się rozwija. Problem pojawia się w ich użyteczności, jednak powyższy produkt wygląda ciekawie. 🙂 Zastanawia mnie co będzie następne ;).

  2. Pomysł ciekawy, natomiast nie wiem czy taka duża częstotliwość nie może mieć negatywnego wpływu. Przy zwykłym nitkowaniu często trzeba zachowywać ostrożność i być delikatnym, gdy nitka znajduje się w przeróżnych zakamarkach, zwłaszcza gdy nie ma się większych przerw między zębami.

  3. dental-gallery

    Całkiem ciekawy produkt. Rynek się rozwija. Chętnie bym nawet go wypróbował. Może zaraz będzie dostępny i w Polsce. Pozdrawiam.

Komentuj