Czy wybielanie zębów jest niebezpieczne? Nie, jeśli przeprowadza się je prawidłowo. Niestety są osoby, które przesadzają i zabiegom wybielania poddają się z większą niż wskazana częstotliwością, lub np. produkty przeznaczone do domowego użytku stosują bez umiaru.
W języku angielskim istnieje nawet termin nazywający ludzi uzależnionych od wybielania zębów: „bleachorexics”. Osoby stosujące kurację wybierania bez umiaru mogą skończyć nie z białymi perełkami, ale przeźroczysto-niebieskimi ułomkami, ponieważ nadtlenek wodoru lub nadtlenek mocznika (substancje czynne w preparatach wybielających) wyżera im szkliwo. Nie ma nic złego w chęci posiadania pięknego, białego uśmiechu – proces wybielania powinien być jednak zawsze nadzorowany przez lekarza stomatologia.
W trakcie kontrolnej wizyty u dentysty warto zapytać o rodzaj pasty wybielającej, którą powinniśmy stosować. Najlepsze z nich będą zwalczać osad i przebarwienia za pomocą naturalnych enzymów, redukując do minimum mechaniczne tarcie. Na opakowaniach należy szukać informacji o współczynniku ścieralności, im niższy tym leszy, np. 15 RDA. Odpowiednią pastę dobierze lekarz stomatolog lub higienistka.
Lepiej udać się do specjalisty po (często bezpłatną) poradę, niż ryzykować zdrowie i urodę. Niebezpieczne metody wybielania zębów mogą zaszkodzić nie tylko dla naszego uśmiechu.
Internet jest pełen mitów odnośnie wybielania zębów. Często spotykamy się z pytaniamy o domowe sposoby: wybielanie sodą, węglem itp. Uwaga! Często prowadzą one do znacznego uszkodzenia szkliwa [Dowiedz się więcej].
Studio Uśmiechu MM Dent
Powiązane usługi Studia Uśmiechu MM Dent
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Studia Uśmiechu MM Dent:
Tak to jest, jak chce się mieć na siłę i na szybko białe zęby. Tylko, że za granicą wstawią sobie pewnie implanty i będą mieli stale białe. A .. w artykule jest literówka 😉