Wyszukiwanie

Zoom Advenced Power – skuteczne wybielanie zębów

Share Button

Wybielanie zębów – zasługujesz na promienny, biały uśmiech

Zoom! Advanced Power to już trzecia generacja gabinetowego systemu wybielania zębów amerykańskiej firmy DISCUS DENTAL – światowego lidera w dziedzinie stomatologii estetycznej. System Zoom! stosowany jest z powodzeniem od blisko 8 lat w ponad 90 krajach na całym świecie.

Trzecia generacja systemu, lampa Zoom! Advanced Power, jest bardzo dopracowanym produktem, bazującym na zebranym przez lata doświadczeniu oraz tysiącach skutecznie przeprowadzonych zabiegów wybielania. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii w dziedzinie wybielania zębów, Zoom! to obecnie najlepsze rozwiązanie, które możesz zaoferować swoim pacjentom.

System Zoom! najlepiej sprawdza się w przypadku pacjentów, których zęby mają żółty lub brązowy odcień. Pacjenci z zębami kolorze szarym lub posiadający przebarwienia po tetracyklinie lub fluorozie mogą osiągnąć mniej spektakularne efekty. W przypadku tej grupy pacjentów może być konieczne przeprowadzenie wspomnianej wcześniej 4 sesji wybielania albo poddanie się dodatkowo kuracji nakładkowymi systemami wybielającymi (np.; Nite White ACP czy Day White ACP).

Zoom! – rewelacyjne rezultaty w ciągu zaledwie jednej wizyty.

Badania kliniczne dowodzą, że stosowanie systemu Zoom! u pacjentów, którzy mają kolor zębów w odcieniu A3 lub ciemniejszy, skutkuje wybieleniem się zębów o średnio 8 odcieni w ciągu zaledwie jednej wizyty. Dodatkowo, te same badania wskazują na to, że 50% z tych pacjentów osiągnęło po zabiegu kolor B1 (najjaśniejszy kolor w komorniku) lub lepszy!
Pełen zabieg trwa około godziny i realizowany jest w 2 krokach:

  1. Zabezpieczenie jamy ustnej: Każde wybielanie rozpoczyna się od trwającej 10-15 minut izolacji, jest to czas w którym stomatolog w pełni zabezpieczy Twoją jamę ustną tak żeby nie miała ona kontaktu z żelem wybielającym podczas zabiegu.
  2. Wybielanie: Proces wybielanie składa się z trzech, następujących po sobie 15-minutowych sesji.

Ważne: W celu osiągnięci optymalnych rezultatów zaleca się przeprowadzenie czyszczenia zębów przed zabiegiem. Należy je jednak przeprowadzić przynamniej tydzień przed zabiegiem, gdyż w przeciwnym wypadku może to powodować nadwrażliwość podczas zabiegu.

Wybielanie metodą Zoom jest to proces, podczas którego rozjaśniane są plamy w szkliwie i zębinie. System wykorzystuje żel wybielający oparty na w pełni bezpiecznym stężeniu nadtlenku wodoru, który po nałożeniu na zęby jest następnie aktywowany przez światło emitowane przez lampę Zoom!.

Wybielaniu tą metodą może poddać się zdecydowana większość Pacjentów, jednakże istnieją przypadki, u których leczenie nie daje wystarczających efektów. Stomatolog jest w stanie wybrać odpowiednich pacjentów poprzez dokładne badanie jamy ustnej i rozpoznanie koloru. Czas usuwania ciemniejszych plam, na przykład tych spowodowanych antybiotykami, może być dłuższy, niż pozostałych zębów. Stopień uzyskania bieli będzie się różnił w zależności od pacjenta, struktury jego zębów oraz czasu stosowania preparatu.

Bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo. Badania kliniczne dowodzą, że wybielanie zębów przy użyciu nadtlenku wodoru wspomaganego światłem UV jest w pełni bezpieczne dla zębów i dziąseł, jeżeli tylko jest prowadzone pod kontrolą stomatologa. Przez wielu lekarzy wybielanie postrzegane jest jako najbardziej bezpieczny kosmetyczny zabieg dentystyczny dostępny w dzisiejszych czasach. Należy jednak pamiętać, że tak jak w przypadku wszystkich innych systemów wybielających zabieg ten nie jest zalecany dla dzieci poniżej 16 roku życia oraz kobiet w ciąży i karmiących.

Kolejną istotną kwestią są możliwe skutki uboczne. Podczas przeprowadzania kuracji u części pacjentów może pojawić się nadwrażliwość. Nie jest jednak oznaką tego, że z zębami dzieje się coś złego, a jedynie naturalną reakcją zębów na ich penetrację przez preparat wybielający. Przeważnie przyjmuje ono postać krótkiego, przemijającego ukłucia. Nadwrażliwość znika w ciągu 48 godzin od momentu przerwania lub zakończenia zabiegu.

Jak długo utrzymują się rezultaty? Zęby zawsze będą bielsze niż były. Przeważnie kolor, który osiągamy po zakończeniu kuracji utrzymuje się od 8 do 16 miesięcy. Jeśli występuje jednak indywidualna tendencja do szybszego pogarszania się koloru, może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia kuracji przypominającej. Do wyboru jest powtórzenie jeszcze raz zabiegu Zoom! lub zastosowanie systemu nakładkowego (np; Nite White ACP czy Day White ACP).

wybielanie_zoom_before_after wybielanie_zoom_lampa wybielanie_zoom_zabieg

Zalecenia pozabiegowe:

Aby efekt wybielania utrzymał się jak najdłużej należy przestrzegać tzw. białej diety. Przez 2 godziny po zabiegu wybielania zębów nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną. Przez 14 dni po zabiegu należy unikać pokarmów i napojów barwiących zęby, ponieważ szkliwo zębów w tym okresie jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników. Osoby przeprowadzające kurację domową wybielania zębów (uzupełniającą w zależności od koloru zębów) systemem nakładkowym, powinny stosować białą dietę przez cały okres wybielania i 14 dni po.

Studio Uśmiechu MM Dent

Share Button

Komentuj