Wyszukiwanie

wybielanie warszawa

Wybielanie zębów w domu… węglem. Odradzamy!

Share Button

Cytryna, węgiel, soda oczyszczona – internet pełen jest domowych sposobów na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu. Dentyści stanowczo odradzają takie kuracje. Popularna czarna mikstura na bazie aktywnego węgla to prosta droga do trwałego zniszczenia szkliwa i erozji zębów.

Z reklam wynika że: “Kapsułki z nowym środkiem do wybielania zębów dostępne są w sklepach internetowych. – To substancja o silnych właściwościach absorbujących. Po kilku minutach szczotkowania wchłania i usuwa bakterie, toksyny i plamy, rozjaśniając zęby”.

O ile jednak kosmetyczny efekt stosowania węgla może okazać się korzystny, to jego długoterminowe skutki są szkodliwe dla zębów, alarmują dentyści. Ostatnio American Dental Association nie zaopiniowało pozytywnie ani jednego preparatu na bazie węgla.

Bezpieczne produkty do wybielania zębów wnikają przez szkliwo do dentyny – wewnętrznej części zęba i w ten sposób rozjaśniają uśmiech. Co do preparatów na bazie węgla, nikt nie wie, jak silnie oddziałują one na szkliwo. Poza zmianą zabarwienia mogą wywoływać erozję zębów, powodując ich nadwrażliwość i próchnicę. Starcie szkliwa oznacza, że zęby staną się wrażliwsze na bodźce i ciemniejsze. Szkliwo samo się nie zregeneruje.

Wybielanie zębów w domu węglem? Zdecydowanie odradzamy!

Chcesz dowiedzieć się więcej o niebezpiecznych metodach wybielania zębów. Przeczytaj: ARTYKUŁ

Więcej na infodent24.pl / foxnews.com

Share Button

Komentuj