Wyszukiwanie

Implanty natychmiastowe stabilne

Czy Implanty Natychmiastowe są od razu stabilne?

Share Button

Implanty natychmiastowe dają poczucie komfortu pacjentom, którzy po usunięciu swoich zębów chcą mieć od razu odtworzony kompletny wygląd uśmiechu.

Z uwagi na wciąż stosunkowo małą popularność systemów implantacji natychmiastowej, cześć osób obawia się, że leczenie protetyczne z wykorzystaniem implantów osadzanych w kościach przyzębia natychmiast po ekstrakcji zębów okaże się kłopotliwym rozwiązaniem, na którego ustabilizowanie w tkance kostnej trzeba będzie czekać i które będzie wymagać od pacjenta sporej uwagi przy spożywaniu posiłków i mówieniu.

Ponieważ implanty natychmiastowe zaraz po wszczepieniu są stabilne. Kluczem do zrozumienia tego zjawiska jest budowa kości. Gdyby przekroić kość w poprzek, okazałoby się, że jest zbudowana podobnie do orzecha: twarda warstwa z dwóch brzegów kości skrywa bardziej miękki miąższ. Implanty natychmiastowe są długie, dlatego przechodzą przez górną warstwę twardą, trafiają do miękkiego miąższu i głębiej – do dolnej warstwy twardej. W tej właśnie dolnej twardej warstwie są osadzane.

Bezwzględnym warunkiem uzyskania całkowitej stabilności implantu natychmiastowego jest mocna, zdrowa kość. Jeśli kość jest słaba, uległa zniszczeniu na skutek procesu chorobowego, nie będzie dobrym filarem dla wszczepu.Źródło: „Nowości” / portaldentystyczny.pl

Share Button

Komentuj