Wyszukiwanie

Dentysta Warszawa

Dentystyczny cyfrowy skaner 3D – lecznie w kilka mitut zamiast kilku dni

Share Button

Protezy dentystyczne służą do uzupełniania brakujących zębów lub tkanek zęba – pozwalają na przywrócenie prawidłowej funkcji żucia pokarmów, jednocześnie zapewniają pacjentowi zadowalający wygląd estetyczny i prawidłową artykulację słów. Dopasowanie protezy do indywidualnego Pacjenta to często proces długotrwały, wymagający kilku wizyt. Być może już niedługo to się zmieni.

“Proces dostosowanie protez do indywidualnych warunków anatomii Pacjenta w dużej mierze pozostał niezmieniony od 100 lat” – stwierdza Dr. Anat Sharon , Dyrektor Maxillofacial Prosthetics Clinic w centrum medycznym Hadassah. Dzięki wysiłkowi zespołu zbudowanego przez Dr. Sharona, w którego skład weszli najlepsi inżynierowie i studenci kierunków biznesowych Hebrew University oraz Jerusalem and the Hadassah Medical Center udało się zbudować innowacyjny program medyczny BioDesign wsparty skanerem 3D HoloDent – urządzeniem dzięki któremu możliwe jest dokładne zobrazowanie wnętrza jamy ustnej Pacjentów. Dzięki nowej technologii cała procedura dostosowania protezy jest bardziej komfortowa a jednocześnie krótsza: zamiaast standardowych 30 dni… wystarczy 30 minut.

Rynek usług stomatologicznych, które mogą skorzystać z nowej technologii w samych Stanach Zjednoczonych oblicza się na 500 mln USD. HoloDent szczególnie interesuje się możliwością zastosowania technologii w gerostomatologii, adresując fakt starzejących się społeczeństw rozwiniętych krajów.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj

Studio Uśmiechu MM Dent (BG)


Źródło: sciencedaily.com
Grafika: Biodesign Program at Hebrew University / Hadassah Medical Center

Share Button

2 Comments

Komentuj