Wyszukiwanie

Blog stomatologiczny

Ile trzeba czekać na wizytę do dentysty?

Share Button

Ile trzeba czekać na wizytę do dentysty? Jak donosi Infodent24.pl Niechlubny rekord w długości oczekiwania na wizytę u lekarza lub lekarza dentysty dzierży stomatologia, wyprzedzając dotychczasowych rekordzistów ortopedię i traumatologię narządu ruchu. Z danych zebranych przez Fundację Watch Health Care wynika, że na przełomie czerwca i lipca 2014 r. na procedurę z koszyka świadczeń gwarantowanych w sferze stomatologii czekać trzeba było średnio 11,2 miesiąca – To zdecydowanie więcej niż w poprzednich okresach podlegających analizie WHC.

W ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego najdłużej czaka się na leczenie aparatem ortodontycznym – średnio 19 miesięcy – wydłuża się średni czas oczekiwania na wizytę u ortodonty. Trzeba ją zamawiać z półtora rocznym wyprzedzeniem.

Czas oczekiwania na usługę stomatologiczną, obejmującą walkę z próchnicą, jest najkrótszy i wynosi zaledwie 10 dni.

Na protezę akrylowa czekać trzeba 6,5 miesiąca, to dwukrotnie dłużej niż na przełomie lutego i marca 2013 r., ale o 30 proc. krócej niż w październiku i listopadzie 2013 r. (niemal 9 miesięcy) i tak samo długo co w połowie 2013 r.

Średni czas oczekiwania na „gwarantowane” świadczenia zdrowotne w Polsce wynosi 2,7 miesiąca. Czas ten w porównaniu do poprzedniego analizowanego okresu ( luty/marzec 2014) wydłużył się o 0,2 miesiąca.

Więcej informacji na znajdziesz na portalu Infodent24.pl

Studio Uśmiechu MM DentŹródło: Infodent24.pl

Share Button

Komentuj