Wyszukiwanie

tanie implanty z polski

Tanie implanty z Polski

Share Button

Polska wkrótce może dołączyć do grona producentów zaawansowanych implantów stomatologicznych… i do tego atrakcyjnych cenowo.

Politechnika Gdańska podsumowuje pierwszy etap współpracy w dziedzinie badań naukowych w zakresie implantologii, realizowanych wspólnie z European Dental Implant Institute Vivadental. Po 8 miesiącach od czasu rozpoczęcia współpracy Politechnika chwali się pierwszym zgłoszeniem patentowym opartym o zupełnie nowatorską koncepcję.

Szansą na nową generację implantów jest wykorzystanie połączonego potencjału nowoczesnych technologii Politechniki i Vivadental. Dzięki opracowanej na PG technologii wykonywania skafoldów, tj. struktur porowatych, powierzchnię implantu pokrywa się starannie opracowanymi elementami z porami, dodatkowo modyfikowanymi chemicznie, co ułatwia przyrastanie tkanki kostnej. Wpływając na porowatość można regulować sztywność metalowej struktury, zbliżając ją do sztywności tkanki kostnej, co jest korzystne dla wytrzymałości zrostu z kością.

Stosowana w badaniach technologia pozwala na całkowitą swobodę kształtowania implantu, ponieważ polega na zaprojektowaniu po tomografii komputerowej kształtu implantu, a następnie jego precyzyjnym wydruku 3D z proszku tytanu lub jego stopu metodą spiekania laserem.

Cel, jakim jest opracowanie nowych i tanich produktów medycznych dla stomatologii, protetyki, chirurgii szczękowo-twarzowej wzbudziły zainteresowanie wielu środowisk i firm, które wyraziły chęć włączenia się do realizacji tej idei. Obecnie jest to już konsorcjum z udziałem ponad dziesięciu partnerów z Pomorza. Powstałe partnerstwo zgłosiło wniosek o ustanowienie inteligentnych specjalizacji Województwa Pomorskiego, które zmierzać będą do rozwoju produkcji, usług i kształcenia w obszarze Zdrowe Społeczeństwo. W pracach badawczych już obecnie udział biorą także zespoły zagraniczne z uniwersytetów w Bordeaux, Nantes, Dreźnie oraz z Kaliningradu. Najbliższe plany przewidują utworzenie międzynarodowego konsorcjum o zasięgu globalnym pod nazwą Produkty Medyczne.


Źródło: Infodent24.pl

Share Button

Komentarze

  1. Michał

    W naszym kraju implanty, korony porcelanowe…. ogólnie ceny wszystkich zabiegów stomatologicznych są niebotycznie. Mam nadzieje że nowa technologia w tej branży przyczyni się do obniżenia kosztów leczenia … na kieszeń każdego obywatela Polski

Komentuj