Wyszukiwanie

Septoject XL igła

Septoject XL: Nowa igła dla dentofobów.

Share Button

Zastrzyki to dla wielu osób powód do opóźniania wizyt nie tylko u dentysty ale i u innych lekarzy. Zdarzają się osoby reagujące panicznie na konieczność wykonania iniekcji.

Igły Septoject XL są inne niż pozostałe, gdyż mają średnicę wewnętrzną większą do 43 proc. od średnicy stosowanej w standardowych igłach, przy niezmienionej średnicy zewnętrznej. Ze względu na stosunkowo dużą średnicę wewnętrzną – do wykonania iniekcji igłą Septoject XL potrzebne jest zdecydowanie mniejsze ciśnienie niż przy igłach standardowych.

W ten sposób osiąga się dwie korzyści na raz:

  • dokładniejszą kontrolę aplikacji środka znieczulającego;
  • znaczącą redukcję bolesności zabiegu dla pacjenta.

Igły Septoject i Septoject XL mają oznakowanie skoku igły, które znajduje się na plastikowym kapturku. Pomaga to lekarzowi w prawidłowym ustawieniu skoku igły tak, aby precyzyjnie dokonać iniekcji nawet wtedy, gdy końcówka igły znajdzie się poniżej linii dziąsła.

Igły Septoject XL przystosowane są do współpracy z systemem Ultra Safety Plus XL, sterylnym zestawem do iniekcji, przeznaczonym dla jednego pacjenta.

Firma Septodont, producent igieł Septoject, wykonuje rocznie 150 mln szt. igieł do stosowania w iniekcjach stomatologicznych.

Czytaj więcej na Infodent24.pl

Studio Uśmiechu MM Dent

Share Button

Komentuj