Wyszukiwanie

elektryczna soniczna szczoteczka blog stomatologiczny

Coraz więcej ludzi używa elektrycznych szczoteczek

Share Button

Elektryczna szczoteczka do zębów zdobywa coraz więcej zwolenników. Pojawiają się nawet opinie, że za jakiś czas usunie ona z rynku tradycyjne szczoteczki tak, jak one kiedyś wyparły stosowane dawniej do czyszczenia zębów patyczki, ości rybie i pióra.

Elektryczne narzędzie ułatwiające szczotkowanie uzębienia podzielić można głównie z uwagi na źródło zasilania oraz wiek użytkownika.

Szczoteczki elektryczne mogą być zasilane:

  • akumulatorowo lub sieciowo-akumulatorowo – szczoteczki ładowane są przez indukcję w bazie, do której odkłada się je po zakończonym użytkowaniu, lub też w sieci czy nawet w samochodzie;
  • bateriami – tak najczęściej zasilane są modele dla dzieci.

Szczoteczki przeznaczone dla dzieci mają:

  • mniejszą masę
  • odpowiednio mniejszy korpus niż w modelach dla dorosłych
  • miękkie włosie
  • mniejszą główkę.

Generalnie dzieli się szczoteczki na te przeznaczone dla użytkowników poniżej 7-go roku życia i powyżej tego wieku. O tym, czy dziecko może używać szczoteczki elektrycznej, powinien zdecydować stomatolog. Niezależnie od tego, czy malec będzie używał szczoteczki manualnej czy elektrycznej, mycie zębów powinno przebiegać pod kontrolą osoby dorosłej.

W elektrycznych szczoteczkach wykorzystywane jest tylko syntetyczne włókno – z uwagi na lepsze parametry higieniczne, większą trwałość i wytrzymałość w porównaniu do włókien naturalnych. Modele szczoteczek określane popularnie jako 3D zaprojektowano tak, aby wykonywały 3 rodzaje ruchów: obrotowy, oscylacyjny i pulsacyjny. Część szczoteczek wyposażono w czujnik dotyku, który automatycznie reguluje siłę ruchu pulsacyjnego. Najnowsze szczoteczki, tzw. soniczne, czyszczą zęby przy użyciu ultradźwięków.

Końcówki robocze szczoteczki z główką i włosiem są wymienialne. Wymieniamy je średnio co 2-3 miesiące, kiedy włosie zaczyna się deformować, łamać czy odbarwiać.

Studio Uśmiechu MM Dent (na podst. Infomarket)

Powiązane usługi Studia Uśmiechu MM Dent

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Studia Uśmiechu MM Dent:


Źródła:
Infomarket

Share Button

Komentuj