Wyszukiwanie

czym czyścić przetrzenie międzyzębowe

Czym czyścić przestrzenie międzyzębowe? – PerioTwist

Share Button

Czyżby nici dentystyczne, wykałaczki i szczoteczki międzyzębowy miały odejść do lamusa? Zastanawiasz się czym czyścić przestrzenie międzyzębowe? Twórca turbo wykałaczki (sam ją tak nazywa) dr. Allan Coopersmith z montrealskiej McGill School of Dentistry twierdzi, że wynalazł coś znacznie lepszego.

Dr. Allan Coopersmith, od wielu lat współpracujący na co dzień z Albert Einstein Medical Centre w Filadelfii, twierdzi, że nic tak nie czyści przestrzeni międzyzębowej, jak Perio Twist. Wszystko za sprawą przemyślnej konstrukcji głowicy czyszczącej, która odwzoruje kształtem wirnik ślimakowy.

Według dr. Allana Coopersmitha dodatkową zaletą turbo wykałaczki jest możliwość precyzyjnego aplikowania za jej pośrednictwem leków, które powinny stykać się z trudnodostępną powierzchnią dziąseł.

periotwist
Img: PerioTwist

Materiał, z którego wykonywane są PerioTwist sprawia, że zagrożenie skaleczeniem dziąseł jest zerowe w przeciwieństwie do standardowych wykałaczek.

PerioTwist dostepny jest na raze w USA. Miesięczny zestaw (5 szczoteczek) kosztuje 14 USD (jeden uniwersalny rozmiar).


Więcej informacji na PerioTwist

Dlaczego warto czyścić przestrzenie międzyzębowe?

Czyszczenie przestrzeni międzyzębowcyh zajmie nam to tylko 1-2 minuty, a pozwala czyścić miejsca, gdzie nie dociera Twoja szczoteczka i ograniczyć ryzyko paradontozy. Nieleczona prowadzi do utraty zębów. Na paradontozę choruje ponad 10 proc. ludzi na świecie, w Polsce – około 70 proc. Wynika to z faktu, że zaledwie 1/3 z nas wie, jakie są przyczyny parodontozy i jak się jej ustrzec, a przede wszystkim, że można ją skutecznie leczyć.

Parodontoza powstaje w wyniku długotrwałego procesu zapalnego wywołanego przez drobnoustroje chorobotwórcze, które w naturalny sposób gromadzą się w miejscu zetknięcia dziąseł z zębami. Osad (płytka nazębna) zawiera przede wszystkim florę bakteryjną i resztki pokarmu. Jeżeli nie jest regularnie usuwany, szybko zmienia się w kamień nazębny. Kamień najpierw twardnieje (mineralizuje się) przy krawędzi dziąsła, a później „schodzi” coraz bliżej korzenia, wbijając się pod tkankę miękką. Nieustannie drażni dziąsła, powodując obrzęk i ból. Z czasem coraz bardziej uciska miękką tkankę dziąsła, a ona obkurcza się, cofając przed kamieniem. Jeżeli ten proces nie zostanie w porę zahamowany, tkanki mocujące zęby w kości szczęki ulegną uszkodzeniu, a potem zniszczeniu.

Czym czyścić przestrzenie międzyzębowe?

Naszym zdaniem, póki co najlepszym sposobem na czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest irygator. Jest to najbardziej skuteczna i najmniej szkodliwa metoda dla dziąseł. Dobrym sposobem dla osób ceniących sobie wygodę oraz dla osób podróżujących jest wybór irygatora bezprzewodowego.

Irygator usuwa płytkę nazębną w trudnodostępnych miejscach oraz w przestrzeniach miedzy zębowych przy wykorzystaniu strumienia znajdującej się pod ciśnieniem wody. Jeden z najlepszych irygatorów na rynku to Waterpik WP-100, który posiada wysokie ciśnienie- 6,2 bara.

Studio Uśmiechu MM Dent

Share Button

2 Comments

Komentuj