Wyszukiwanie

Kanałowe leczenie mikroskop seliga

Leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Share Button

Nowoczesne, efektywne leczenie kanałowe (endodontyczne) i odpowiednia odbudowa zębów, pozwala je zachować i użytkować tak, jak własne, zdrowe zęby. Jest to rozwiązanie bezpieczne, mniej inwazyjne, i tańsze niż usuniecie zęba (i zastąpienie go implantem lub mostem protetycznym). Należy walczyć o każdy stały ząb.

Leczenie to w dużym uproszczeniu polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i z systemu kanałowego korzeni zębów, mechanicznym i chemicznym opracowaniu tego systemu, a następnie szczelnym wypełnieniu specjalnymi materiałami.

Kluczem do sukcesu leczenia kanałowego jest mechaniczne i chemiczne oczyszczenie i poszerzenie kanałów korzeniowych na całej ich długości.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe zęba to procedura czasochłonna (leczenie endodontyczne zęba trzonowego trwa przeciętnie 90 minut), wymagająca doświadczonego lekarza ale także i odpowiedniego zaplecza od strony sprzętu.

Mikroskop zabiegowy umożliwia leczenie wg najwyższych i najnowocześniejszych światowych standardów i pozwala w pełni wykorzystać zalety nowych narzędzi, materiałów i urządzeń użytych do leczenia. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest bardzo dokładne zlokalizowanie licznych ujść kanałów, które bez niego są niewidoczne, a następnie dokładne ich opracowanie.

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Leczenie kanałowe pod mikroskopem Leczenie kanałowe pod mikroskopem

 

Nie tylko mikroskop

Kolejnym warunkiem efektywnego leczenia jest zastosowanie endometru pozwalajacego na dokładny pomiar długości kanałów, dzięki czemu możliwe jest opracowanie kanałów korzeniowych na całej ich długości.

Dzięki endometrowi można przeprowadzić prawidłowe leczenie kanałowe także u kobiet w ciąży, co z uwagi na szkodliwość promieni rentgenowskich musiało być odkładane do czasu rozwiązania. Liczne badania udowodniły, że powszechnie stosowana metoda pomiaru długości kanału korzeniowego oparta tylko na zdjęciu rentgenowskim jest bardzo często zawodna. Zlokalizowanie wszystkich kanałów umożliwia ich dokładną dezynfekcję, warunkującą powodzenie leczenia – przeprowadzana jest poprzez irygację kanałów odpowiednimi płynami oraz ich aktywację ultradźwiękami .

Sukces leczenia kanałowego zależy również od dokładnego, szczelnego wypełnienia kanałów i ich odgałęzień bocznych. Możliwe jest dzięki zastosowaniu urządzeń do wypełniania kanałów materiałami termoplastycznymi.

Leczenie kanałowe bez bólu

W Praktyce Stomatologii Mikroskopowej wszystkie zabiegi w zakresie leczenia kanałowego są bezbolesne (standardowo są wykonywane w znieczuleniu miejscowym), wykonywane z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego i koferdamu, co zdecydowanie zwiększa skuteczność leczenia.

Ile to kosztuje – Leczyć czy usunąć?

Alternatywą dla leczenia endodontycznego jest usunięcie chorego zęba. Bardzo często jest to poważny dylemat dla pacjenta: czy usunąć ząb i mieć szybko i tanio (lub bezpłatnie) “problem z głowy”, czy też “skazywać się” na dość kosztowne leczenie i ratować ząb. Ostateczną decyzję oczywiście podejmuje pacjent, tym nie mniej ekstrakcja zęba najczęściej nie rozwiązuje problemu.

Prawdziwe problemy pojawiają się po usunięciu zęba. Brak zębowy należy uzupełnić protetycznie – mostem lub chirurgiczno-protetycznie – implantem, co wiąże się z bardzo wysokim kosztem. Zaniechanie tego może doprowadzić do “wysuwania” się zębów przeciwstawnych, przesuwanie i obracanie się zębów sąsiadujących i zaniku kości, co w konsekwencji może doprowadzić do utraty kolejnych zębów.

Nie uzupełnione braki zębowe mogą być także przyczyną zmian w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego i upośledzenia żucia [dowiedz się więcej].

Leczenie kanałowe nie jest tanie, nie mniej jednak należy traktować je jako inwestycję w swoje zdrowie.

Koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem w gabinecie MM Dent to kwota 200,00 zł od leczonego kanału. W powyższej cenie znajduje się znieczulenie, diagnostyka rtg zębowego, opracowanie kanału, wizyta pośrednia jak również wypełnienie kanału. W sytuacji konieczności diagnostyki zęba pod mikroskopem, koszt leczenia wzrasta o kwotę 250 zł za leczony ząb. Pacjenci naszego gabinetu rozpoczynający leczenie endododontyczne, wymagające użycia mikroskopu, prowadzeni od początku z współpracującymi z nami Lekarzami otrzymują rabat w wysokości 50 zł. Ponadto oferujemy naszym Klientom możliwość skorzystania z karty rabatowe zapewniając atrakcyjne zniżki na leczenie.

Dlaczego warto leczyć się w MM Dent?

5 powodów, dla których warto wybrać leczenie kanałowe pod mikroskopem w Studiu Uśmiechu MM Dent:

1. Doświadczany zespół specjalistów – współpracujemy wyłącznie z wysokiej klasy specjalistami mogącymi pochwalić się latami praktyki i doskonałą jakością swojej pracy.

2. Dysponując nowoczesnym sprzętem podejmujemy sie leczenia najtrudniejszych przypadków ortodontycznych. Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt do leczenia kanałowego – sterowane komputerowo systemy pomiaru: endometry, precyzyjnego opracowywania ENDOPILOT i wypełniania kanałów zębowych OBTURA I SYSTEM B

3. Dbamy o to, aby nasi lekarze stale podnosili swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach w kraju i za granicą.

4. Zawsze przez wykonaniem skomplikowanych zabiegów przygotowujemy szczegółowy kosztorys – nasi Pacjenci nigdy nie są zaskakiwani dodatkowymi kosztami

5. Nasi lekarze są aktywnymi członkami polskich i zagranicznych renomowanych towarzystw naukowych.

Studio Uśmiechu MM Dent

Share Button

Komentuj