Wyszukiwanie

Elektryczna szczoteczka Kolibree z aplikacją na smartfona

CES 2014: Elektryczna szczoteczka Kolibree z aplikacją na smartfona.

Share Button

Na stoiskach firm prezentujących swe produkty podczas targów w Las Vegas, znaleźć można nie tylko najnowsze smartfony czy komputery, lecz także szczoteczki do zębów.

Elektryczna szczoteczka Kolibree z aplikacją na smartfona

Kolibree to pierwsza na świecie elektryczna szczoteczka do zębów posiadająca własną aplikację na smartfona, dzięki której możemy lepiej dbać o higienę jamy ustnej. Szczoteczka ma wbudowany akcelerometr, który poprzez Bluetooth 3.0 łączy się z naszym smartfonem pod Androida lub iOS i przekazuje dane dotyczące długości szczotkowania. W ten sposób możemy sprawdzić, czy prawidłowo myjemy zęby.

Dzięki zastosowaniu akcelerometru i innych sensorów szczoteczka może na bieżąco analizować wszystkie ruchy podczas mycia zębów. Dzięki połączeniu ze smartfonem zyskujemy dostęp do pożytecznych statystyk. Będziemy wiedzieć np. które zęby omijamy w trakcie mycia i czy wystarczająco długo je szczotkujemy. Dodatkową zachętą dla dzieci, które często uciekają od tego nudnego obowiązku mają być odznaki przyznawane za regularność. Szczoteczka ma wymienne końcówki, a aplikacja może zapamiętywać dane dla wszystkich członków rodziny.

Producent szczoteczki zapewnia, że dane zbierane przez aplikację, będą udostępniane producentom gier, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten proces i skłonić dzieci do jej używania.

Zobacz film z targów:W polskich szkołach niemal 90 procent uczniów ma próchnicę, więc takie rozwiązania są idealne do tego, by od najmłodszych lat zachęcać dzieci do dbania o własne zęby, stanowią bowiem świetną motywację do ich regularnego czyszczenia.

Kiedy i za ile?

Elektryczna szczoteczka Kolibree z aplikacją na smartfona pojawi się w sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku. Cena urządzenia w zależności od modelu, wyniesie od 99 do 200 dolarów.

Studio Uśmiechu MM Dent


Źródło:
Ubergizmo.com, Onet.pl, Chip.pl
Grafika: materiały prasowe.

Share Button