Wyszukiwanie

dentysta dla dziecka

Chroń dziecięce uśmiechy – prawie 6000 przebadanych dzieci w 2 miesiące.

Share Button

5 805 uczniów szkół podstawowych wzięło udział w bezpłatnych przeglądach dentystycznych, a około 15 000 dzieci dowiedziało się jak prawidłowo dbać o swoje zęby w ramach pilotażowej akcji edukacyjno-profilaktycznej programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy”. Zakończyły się już przeglądy stomatologiczne, jednak lekcje na temat prawidłowej higieny jamy ustnej będą trwać do lutego 2014 r. i powinny łącznie objąć 30 000 dzieci.

W ciągu dwóch miesięcy od 16 września do 15 listopada mobilne gabinety dentystyczne w ramach programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” odwiedziły 25 szkół podstawowych z 5 województw: opolskiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego. Były to najbardziej potrzebujące województwa, w których odnotowano wysoki wskaźnik próchnicy (wśród dzieci w wieku 6-12 lat, osiągał on nawet 88%). Stan uzębienia dzieci sprawdzano przede wszystkim w małych miastach, takich jak Otmuchów, Czepielowice, Przylesie, Barczewo czy Biłgoraj, choć przeglądy odbyły się również w dużych miastach – Olsztynie czy Opolu.

Program „Chroń Dziecięce Uśmiechy” realizuje Wrigley Poland, producent marki Orbit, wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem i Polskim Towarzystwem Stomatologicznym.

Źródło: pck.pl – Chroń dziecięce uśmiechy

Share Button

Komentuj