Wyszukiwanie

implanty zębowe warszawa praga

Aparat ortodontyczny to nie tylko proste zęby.

Share Button

Jak donosi PortalStomatologiczny.pl osoby, które noszą aparat ortodontyczny z przekonaniem o skuteczności terapii, chętnie myją zęby – wiedzą, że tylko systematyczne szczotkowanie zapewni uśmiechowi prawdziwy blask, a zaniedbanie higieny może doprowadzić do tego, że pięknie wyprostowane zęby oszpeci próchnica.

Sięganie po szczoteczkę i pastę po każdym posiłku i przekąsce lub wypiciu słodkiego napoju staje się z czasem czymś tak naturalnym, jak codzienna kąpiel całego ciała. Co więcej: „zadrutowani” do tego stopnia przyzwyczajają się do uczucia czystości w jamie ustnej, że bezpośrednio po zjedzeniu posiłku, kiedy tylko poczują na szkliwie charakterystyczną szorstkość i odkładający się nalot, idą myć zęby. Tak reagują nawet nastolatkowie, którzy niejako z założenia nastawieni są przecież na „nie” do każdej systematyczności.

Ważne: Wada zgryzu wraz z wiekiem jest głównym czynnikiem utraty zębów. Niewłaściwe ułożenie zębów przyśpiesza stopniową ich utratę z kości i dziąseł. Chcąc zniwelować wadę zgryzu czy przywrócić zębom ich optymalne rozłożenie rozpoczynamy poszukiwanie dobrego ortodonty.Portaldentystyczny.pl + materiały własne

Share Button

7 Comments

  1. ortodonta gliwice

    Ja postanowiłam pójść do ortodonty, lepiej nie zwlekać w takich sprawach. Poza tym bardzo jestem zadowolona z aparatu ortodontycznego.

Komentuj