Wyszukiwanie

Implanty zamiast sztucznej szczęki.

Share Button

Osoby o pięknym uśmiechu postrzegane są jako atrakcyjne i pociągające. Promienny uśmiech to podstawa ‚Pierwszego wrażenia’, tak istotnego przy kontaktach służbowych i rozwoju kariery zawodowej. Utrata jednego zęba to już duży problem, utrata wszystkich to dla wielu osób tragedia. Poniżej prezentujemy jedną z opcji dla osób, które utraciły swoje stałe zęby.

Sytuacja początkowa: Całkowite bezzębie w kości żuchwy lub szczęki.
Zastosowane leczenie: Rozwiązanie w postaci protez ruchomych i uzupełnień stałych.

Implanty zamiast sztucznej szczęki.

Za zasadnością stosowania obu rozwiązań przemawiają następujące argumenty:

  • protezy osadzone na implantach gwarantują stabilne umocowanie w każdej sytuacji
  • siła żucia przenoszona jest na kość. Zapobiega to jej zanikowi i w rezultacie zapewnia znakomite dopasowanie protezy przez długi okres czasu
  • proteza osadzona na implantach zmniejsza percepcję dolegliwości bólowych
  • nie ma potrzeby pokrywania podniebienia masą akrylową. Pozwala to na odbiór różnych wrażeń smakowych i czerpanie przyjemności z możliwości spożywania posiłków.

Najbardziej efektywnym rozwiązaniem w przypadku całkowitego bezzębia jest zamocowanie zespołu zębów bezpośrednio do implantów.

Rezultat: Implanty umożliwiają stabilne zakotwiczenie protezy ruchomej w łuku zębowym. W codziennym użytkowaniu proteza jest stabilnie osadzona w jamie ustnej i może być wyjmowana na potrzeby jej oczyszczania. Alternatywę stanowi zamocowanie zespołu zębów bezpośrednio do implantów. Jest to rozwiązanie zapewniające osiągnięcie maksimum walorów estetycznych.

straumann-proteza


Źródło:
http://naturalniepieknyusmiech.pl/ (Straumann)

Share Button

Komentuj