Wyszukiwanie

Usuwanie kamienia nazębnego

5 Marca – Dzień Dentysty…bez stresu (gabinet ‘anxiety free’)

Share Button

Możemy lubić Dzień Kobiet, kochać Dzień Matki, a nawet Teściowej, też przypadający 5 marca, paraliżuje nas natomiast Dzień Dentysty. Aż 43 proc. Polaków deklaruje, że to właśnie strach jest powodem, dla którego rzadko lub w ogóle zagląda do gabinetu – podaje dentysta.eu.

U dentysty stresuje nas praktycznie wszystkiego od dźwięku wiertła, który przeszkadza 41 proc. z nas, po dentystę, który zamiast z nami, woli rozmawiać z asystentką (5 proc.). Stresują nas także nasze własne zęby, a raczej ich kiepski stan. Powstrzymuje on od wizyt aż 18 proc. Polaków. Zwykłe „nie lubię dentysty” deklaruje 81 proc. społeczeństwa.

Gabinet anxiety free – dentysta bez stresu?

Studio Uśmiechu MM Dent należy do ciągle jeszcze nielicznego grona tzw. Gabinetów ANXIETY FREE – miejsc szczególnie przyjaznym osobom, które w wyniku nieprzyjemnych doznań z przeszłości obawiają się wizyt u dentysty, potęgowany dodatkowo specyficznym zapachem w gabinecie, kolor ścian w poczekalni, hałasem wiertła czy wszędobylskimi reklamami implantów i sprzętu stomatologicznego.

Gabinet Anxiety Free ma za zadanie łagodzić lub nawet całkowicie niwelować strach przed wizytą. Budując atmosferę bezpieczeństwa i zaufania przeszkoleni pracownicy nadają nowy sens wizycie u Stomatologa: “z jednej strony Pacjent wychodzi pozbywszy się dolegliwości, z drugiej ma poczucie zmiany, która w nim zachodzi – po prostu przestaje się bać dentysty” – mówi Bernard Gołko – Managing Partner w MM Dent.

Taki Pacjent odkrywa, że zdrowy uśmiech jest w zasięgu ręki. Co więcej, Pacjent otwiera się na zmianę swoich nawyków: zaczyna bardziej dbać o zęby stosując nie tylko szczotkę i pastę – często zaczyna po raz pierwszy w życiu używać nić dentystyczną czy irygator o którego istnieniu nie miał pojęcia a o którym powiedział mu nasz lekarz.

Atmosfera to podstawa

W MM Dent dbamy o to aby Pacjent już od wejścia czuł, że trafił w odpowiednie miejsce. Profesjonalizm łączymy z atmosferą bezpieczeństwa i spokoju. Przy dobrej kawie, kominku i w atmosferze SPA Pacjent rozluźnia się i zapomina o czekającym go zabiegu. Rozluźniony organizm sprawia, że nawet jeśli wystąpi niewielki ból podczas wykonywania zabiegu – jest on mniej dokuczliwy, niż w przypadku osób które wchodzą do gabinetu zestresowane.

Jak zwykle najtrudniejszy jest pierwszy krok. Może warto potraktować “święto dentystów” jako pretekst i umówić się już dziś na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ. W końcu zdrowy uśmiech to podstawa naszego dobrego samopoczucia…

Studio Uśmiechu MM Dent

Powiązane usługi Studia Uśmiechu MM Dent

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Studia Uśmiechu MM Dent:


Share Button

Komentarze

  1. Pingback: 5 Marca – Dzień Dentysty…bez stresu (gabinet ‚anxiety free’)

Komentuj