Wyszukiwanie

telemedycyna teledent

Teledent – telemedycyna w stomatologii

Share Button

Firma MouthWatch stworzyła pierwszą na świecie platformę dedykowaną stomatologom oraz higienistkom stomatologicznym, która umożliwia wirtualny kontakt z pacjentami, niezależnie od ich lokalizacji. Jest to pierwszy na świecie system do telestomatologii.

Według założyciela firmy MouthWatch Branta Hermana, która stworzyła system, TeleDent to platforma dla dentystów i higienistek stomatologicznych umożliwiająca konsultowanie pacjentów oraz ocenę stanu jamy ustnej „na żywo” on-line.

Aby mieć dostęp do TeleDent’u wystarczy komputer i odpowiednie oprogramowanie. Korzystając z portalu dentyści mają do dyspozycji technologię dającą najpewniejszy sposób przekazywania informacji, między innymi przez wideokonferencje na żywo oraz możliwość przesyłania i archiwizowania zdjęć wykonywanych przez aparaty rtg.

Teledent – Ułatwiony dostęp do specjalisty

MouthWatch ocenia, że platforma przyczyni się także do poprawy zdrowia jamy ustnej u Amerykanów. Według badań firmy, aż 1 na 7 mieszkańców USA ma utrudniony dostęp do dentysty.

Źródło: Dentonet

Share Button

Komentarze

  1. Tego typu aplikacje medyczne to niewątpliwie przyszłość współczesnej medycyny. Chodzi tutaj przecież przede wszystkim o wygodę i bezpieczeństwo pacjentów, o których ośrodki zdrowia muszą toczyć coraz bardziej zażartą walkę. Jeśli placówki służby zdrowia będą się bać korzystania z nowoczesnych rozwiązań IT, w całą pewnością narażą się z tego powodu na ogromne straty konkurencyjne.

Komentuj