Wyszukiwanie

Pacjenci z zagranicy – Polska na drugim miejscu

Share Button

Blisko 200 ty­się­cy Bry­tyj­czy­ków szuka po­mo­cy me­dycz­nej za gra­ni­cą. Najczęściej wybierają Polskę, Węgry, Tajlandię oraz Hiszpanię.

Dużym zainteresowaniem cieszą się usługi stomatologiczne, które w Polsce są znacznie tańsze niż na Wyspach. Anglicy mogą ubiegać się o dofinansowanie z NHS na operację za granicą, jeśli zostanie to poświadczone przez lekarza. Koszty podróży oraz zakwaterowania pokrywają z własnej kieszeni.

Oferta Polskich (i nie tylko) klinik medycznych i stomatologicznych dostępna jest na szeregu dedykowanych portali min:

  • Whatclinic.com
  • Traveldent.pl / Traveldent.info
  • Dentaltravelpoland.co.uk
  • 4healthtravel.com

Nie tylko obcokrajowcy

Polacy pracujący legalnie na Zachodzie i posiadający ubezpieczenie, w razie choroby masowo przylatują do kraju. Ich śladem podążają Niemcy, Anglicy, Norwegowie.

W 2014 r. NFZ zarejestrował prawie 515 tys. formularzy służących do rozliczania opłat za świadczenia zdrowotne udzielone w Polsce pacjentom z państw Unii Europejskiej oraz EFTA (Islandia, Norwegia, Szwajcaria, Liechtenstein).

Obecnie Polska jest na II miejscu w europie. Prym wiodą Węgrzy.

Studio Uśmiechu MM Dent

Share Button

Komentarze

  1. Te informacje mogę potwierdzić. Coraz więcej przybywa klientów z Niemiec. Z jednej strony bo taniej, ale też odległość odgrywa dużą rolę. W dzisiejszych czasach w około 2 godziny można przylecieć z Niemiec do Polski i to kilkadziesiąt Euro.

Komentuj