Wyszukiwanie

implanty zębowe warszawa praga

Metoda pośredniego klejenia zamków (Ortodoncja)

Share Button

Klejenie zamków ortodontycznych metodą pośrednią jest techniką znaną od ponad 30 lat. Jednakże w Polsce metoda ta jest rzadko stosowana. Zamki pozycjonowane są na modelach gipsowych, a następnie za pomocą różnego rodzaju szyn transferowych przenoszone na odpowiednio przygotowane zęby Pacjenta.

Taki sposób postępowania wpływa istotnie na dokładność pozycjonowania zamków i znacznie skraca czas wizyty, wymaga natomiast dodatkowego zaplecza laboratoryjnego. Pierwsze systemy szyn transferowych i kleje ortodontyczne starszej generacji sprzyjały względnie dużej awaryjności stałych aparatów ortodontycznych montowanych tą metodą. Gwałtowny rozwój technik ortodontycznych, pojawianie się nowych materiałów, zarówno do użytku klinicznego, jak i laboratoryjnego, znacznie zmienił możliwości i skuteczność stosowanych w ortodoncji technik klejenia pośredniego: zamków, retainerów i innych elementów.

Metoda pośredniego klejenia zamków polega na pozycjonowaniu ( dokładnym ułożeniu ) zamków nie w jamie ustnej pacjenta, ale na modelu gispowym zębów pacjenta.Metoda pośredniego klejenia zamków

Precyzyjnie ustawione zamki ortodontyczne przenoszone są następnie do jamy ustnej pacjenta za pomocą szyn transferowych.


Metoda pośredniego klejenia zamków 2

To powoduje, że wszystkie zamki zakładane są w jednym czasie, a dokładne dopasowanie szyn transferowych zapobiega przesunięciu się zamków.

Poniżej prezentujemy film przedstawiający zabieg pośredniego klejenia zamków przy użyciu specjalnej szyny.Studio Uśmiechu MM Dent

Share Button

Komentuj