Wyszukiwanie

Google-Knowledge-Graph MM Dent

Google Knowledge Graph i zapytania o zdrowie.

Share Button

Google ulepsza wyniki wyszukiwania związane ze zdrowiem. Wyszukiwarka będzie wyświetlać dane wyłącznie skonsultowane z lekarzami. Zastanawiające jest, jak poradzi sobie z pytaniami o ból zęba, leczenie kanałowe czy implanty?

Google nie pozostaje obojętne na fakty. A te są takie, że jedno na dwadzieścia zapytań przesłanych do wyszukiwarki dotyczy zdrowia. Firma postanowiła ulepszyć wyniki wyszukiwania. Efekt pracy zobaczymy za kilka tygodni, na początek funkcja będzie dostępna jedynie w języku angielskim.
Poprawa wyświetlania wyników możliwa będzie dzięki Google Knowledge Graph, rozwiązaniu już znanemu internautom. Po wpisaniu odpowiedniej frazy do okna wyszukiwarki, wyniki otworzą się w osobnym oknie wraz z najważniejszymi faktami dotyczącymi problemu. Z Knowledge Graph dowiemy się: jakie są najczęstsze objawy danej choroby, w jakim wieku się na nią zapada, jak bardzo jest zaraźliwa, w jaki sposób jest zazwyczaj leczona. Dowiemy się też, czy schorzenie można leczyć samemu, czy wizyta u lekarza jest absolutnie konieczna.


Źródło: Gazeta.pl

Share Button

Komentuj