Zmarszczki mimiczne pojawiają się już u młodych osób. Z biegiem czasu zagłębienia powstające w wyniku często powtarzanych grymasów twarzy zaczynają się pogłębiać i utrwalać. Stopniowo tworzą się kurze łapki, zmarszczki zdziwienia czy gniewu na czole.
Zastosowanie preparatów zawierających toksynę botulinową typu A pozwala na skuteczne i długotrwałe wygładzenie zmarszczek mimicznych oraz – co istotniejsze – pomaga zapobiegać ich powstawaniu.
Korekcja zmarszczek – AZZALURE. Efekty zabiegów:
Pierwsze efekty będą widoczne po 2-3 dniach od injekcji. Pełen efekt działania toksyny czyli brak możliwości zmarszczenia mięśnia, widoczny jest między 10 a 14 dniem po zabiegu. Efekt ten utrzymuje się około 4-6 miesięcy i ustępuje także stopniowo. Ponadto wygląd po zabiegu jest uzależniony od stopnia zaawansowania zmarszczek. Przy głębokich zagłębieniach np. na czole czy w okolicy między brwiami po 2 tygodniach od zabiegu aplikacji toksyny może być konieczne podanie w te bruzdy kwasu hialuronowego celem uzyskania wygładzenia statycznego (tzn. takiego, kiedy pomimo braku możliwości marszczenia danej okolicy bruzda czy zagłębienie nadal się utrzymuje).
Sposób podawania:
Azzalure powinien być podawany wyłącznie przez lekarzy posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zakresie takiego leczenia oraz w odpowiedni sprzęt. Po rekonstytucji Azzalure powinien być stosowany wyłącznie do leczenia jednego pacjenta podczas jednej sesji.
Przed wstrzyknięciem produktu należy usunąć makijaż i zdezynfekować skórę środkiem antyseptycznym o działaniu miejscowym.
Więcej o toksynie botulinowej:
Toksyna botulinowa typu A jest naturalnie występującym białkiem bakteryjnym. Medycyna wykorzystuje jej właściwości, aby zminimalizować efekty starzenia się skóry, a także w ramach działań profilaktycznych. Toksyna botulinowa typu A zapobiega skurczom mięśni twarzy, do których jest wstrzykiwana, blokując przechodzenie do nich bodźców z nerwów. W ten sposób przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry, a w efekcie sprzyja wygładzeniu zmarszczek. Preparaty ją zawierające mają wiele zastosowań medycznych, najczęściej jednak wykorzystywane są, by przywrócić twarzy młody i pogodny wygląd.
Jak właściwie działa toksyna botulinowa?
Działanie toksyny botulinowej polega na czasowej blokadzie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Mięśnie ulegają paraliżowi, zmarszczki wygładzają się, a rysy twarzy osoby poddanej zabiegowi ulegają złagodzeniu. Toksyną botulinową koryguje się zmarszczki dynamiczne – najczęściej są to zmarszczki wokół oczu (kurze łapki), na czole oraz u nasady nosa. Stosuje się ją u osób, które nie ukończyły 65 lat. U starszych pacjentów zazwyczaj występują zmarszczki statyczne, więc poddaje się ich zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego. Preparaty na bazie toksyny wykorzystuje się także do podnoszenia kącików ust, usuwania zmarszczek szyi i zmarszczek nad górną wargą.
Obecnie toksynę botulinową stosuje się w leczeniu schorzeń układu ocznego, jest również wykorzystywana w terapii zaburzeń połykania, hiperhydrozy, a także w leczeniu nieprawidłowych ruchów typu drżenie głowy i szyi, tiki nerwowe czy kręcz karku. Przy pomocy neurotoksyny leczy się też migreny, dystonie oraz porażenia i niedowłady (w tym porażenie mózgowe).
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.